Mikulov

Startseite > Neuigkeiten > Parkurové zlato mají Popice

Novinky a aktuality

3/5 2011

Parkurové zlato mají Popice

Jezdecký klub Mikulov má za sebou první parkurové závody letošní sezóny. V nejvyšší soutěži putoval zlatý flot do Popic. S koněm S-CLASSIC ho vybojoval Pavel Koláček.

Na oficiálních závodech, kterým předcházel sobotní veřejný trénink, odstartovalo 1. května osmdesát tři jezdeckých dvojic z jižní Moravy. „Přestože počasí v Mikulově nedělním závodům přálo, spousta přihlášených jezdců nepřijela kvůli obavě, že bude rozblácený povrch anebo že bude pršet,“ doplnil za organizátorský tým Michal Solařík.

Jedničkou parkuru stupně L s výškou překážek 120 centimetrů se stal Pavel Koláček na koni S-CLASSIC. „V této dvoufázové soutěži rozhoduje umístění v takzvaném rozeskakování, do kterého postupují jezdci, kteří v první část soutěže dokončili parkur bezchybně, tedy bez shození překážky. V rozeskakování se překážky zvýší a parkur pokračuje. Při rovnosti bodů rozhoduje čas,“ vysvětlil Solařík.

Koláček přitom v rozeskakování shodil pouze jednu překážku a se čtyřmi trestnými body zvítězil před Petrou Jančíkovou z Jezdeckého klubu Rufa Velké Němčice (8 trestných bodů) a Barborou Machálkovou (10 trestných bodů) z JK Merkur z obce Strání v Bílých Karpatech.

Bodovali také jezdci z Dolních Dunajovic. „Kateřina Švandová na koni Orion 4 z klubu M+M Dolní Dunajovice zvítězila v soutěži jezdců do osmnácti let,“ upřesnil Solařík.

Kompletní výsledky jsou ke stažení ZDE.

Partnerem parkurových závodů se stalo město Mikulov a vinařství Vinofol Novosedly. Parkuru bude na Cihelně opět patřit víkend 4. a 5. června, v polovině června se pak pojede druhý ročník vozatajských závodů.
(DS; MS)

Ilustrační obrázek
Foto: Michal Solařík

http://www.jkmikulov.cz/

Beispielbild

RSS-Feeds vom Server Mikulov.cz

Alle Neuigkeiten von der Website der Stadt Mikulov Was ist RSS?

Archiv novinek

Zur Fotogalerie