Mikulov

Startseite > Neuigkeiten > Galerie Konvent uvedla Rusalku

Novinky a aktuality

3/7 2011

Galerie Konvent uvedla Rusalku

Benjamínek mezi mikulovskými galeriemi nezahálí. Na svém kontě má už několik výstav, cyklus odborných přednášek a vyprávění o jezerní princezně Rusalce.

Galerie Konvent přitom 2. července nehostila divadélko pro děti a dospělé naposledy.

Královna kouzelného lesa spolu s loutkami v nadživotní velikosti přivezla v sobotu do Mikulova nesmrtelný příběh o lásce, zradě a odpuštění. Pohádku o Malé mořské víle Hanse Christiana Andersena rozehrála herečka Eva Sitteová za znění tónů slavné české opery Antonína Dvořáka Rusalka.

Galerie Konvent chystá do konce prázdnin ještě dvě představení. Divadlo Anička a letadýlko se v sobotu 30. července představí na nádvoří galerie Malou večerní snítkou, surrealistickou pohádkou s kubistickým koncem.

„Maminka se dneska zdržela v práci. Malá Anička se bojí usnout, a tak si zpívá, hraje a dělá svinčík,“ naznačuje anotace hry. Její začátek se plánuje na 16. hodinu, vstupenka vyjde na padesátikorunu.

Rozárčina postýlka je název magické, snové a bláznivé pohádky o nepořádné Rozárce. „Holčička se kouzlem zmenší a zabloudí pod svou vlastní postelí. Tam nachází věci, které pod postel sama zahodila! Bojovné a rozpínající se chuchvalce prachu, veselý ohryzek se zlomenou stopkou, smutnou ponožku bez kamarádky…“ láká na inscenaci Divadlo Aldente. Galerie Konvent ji má na programu v sobotu 27. srpna od 16 hodin. Vstupné činí padesát korun.

Galerie Konvent sídlí v bývalém kapucínském kostele na Vrchlického ulici hned vedle Dietrichsteinské hrobky. Do 18. července jsou v ní k vidění obrazy a tapiserie Rudolfa Mejsnara. Otevřeno má každý den kromě neděle a pondělí, a to od 10 do 12 a od 14 do 18 hodin. Vstupné je dobrovolné.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Beispielbild

RSS-Feeds vom Server Mikulov.cz

Alle Neuigkeiten von der Website der Stadt Mikulov Was ist RSS?

Archiv novinek

Zur Fotogalerie