Mikulov

Startseite > Neuigkeiten > Mikulovská synagoga hostí výstavu fotografií Libora Teplého

Novinky a aktuality

7/10 2014

Mikulovská synagoga hostí výstavu fotografií Libora Teplého

Navštívit ji můžete až do 31. října.

V Horní synagoze v Mikulově vystavuje až do 31. října své fotografie Libor Teplý.

„Libor Teplý hledá prostřednictvím své volné fotografické tvorby to podstatné, o co se lze v životě opřít a co mu pomáhá orientovat se ve světě,“ říká kurátorka výstavy Dana Massowová z Regionálního muzea v Mikulově.

Autor své hledání během bezmála třiceti let sestavil postupně do tří tematických cyklů. Prvním je Tma a světlo, druhým Řád a svoboda a třetím Hledání světla. Ve svém prvním cyklu se zabývá světlem a tmou, které se snaží významově identifikovat a konfrontovat jejich vzájemný vztah. V tématu Řád a svoboda, vznikajícím v devadesátých letech 20. století, hledá odpověď na otázku, co je to vlastně svoboda a je-li řád protikladem svobody, či jeho synonymem. Jeho zatím poslední cyklus – Hledání světla – vzniká od konce prvního desetiletí 21. století.

„Otázku hledání světla vnímá Libor Teplý jako základní lidskou touhu a dlouho hledal prostředí, kde by
tato touha mohla být nejzřetelněji vyjádřená. Takové prostředí nakonec našel ve starém vězení – konkrétně v celách starého brněnského vězení na Cejlu,“ doplnila Massowová. Část z tohoto tematického cyklu v černobílých fotografiích je ke spatření také v židovské synagoze.
(js)

Beispielbild

RSS-Feeds vom Server Mikulov.cz

Alle Neuigkeiten von der Website der Stadt Mikulov Was ist RSS?

Archiv novinek

Zur Fotogalerie