Mikulov

Startseite > Neuigkeiten > Architekti představí Mikulovským své návrhy proměny centra města

Novinky a aktuality

10/3 2015

Architekti představí Mikulovským své návrhy proměny centra města

Veřejné prezentace proběhne ve středu 18. března od 17 hodin v Městském kině.

Centrum Mikulova čeká v blízké budoucnosti rozsáhlá změna. Čtyři architektonická studia předložila radnici svou představu, jak by mohlo Náměstí a přilehlé ulice vypadat. S jednotlivými návrhy se budou moci Mikulovští seznámit také na veřejné prezentaci. Ta proběhne ve středu 18. března od 17 hodin v Městském kině. „Každá z architektonických kanceláří představí svůj návrh, vizualizace budou jak na přilehlých panelech, tak v projekci,“ potvrdil starosta města Rostislav Koštial. Po každé prezentaci bude prostor také na krátkou diskusi a dotazy občanů.

Prezentace architektonických návrhů obnovy centra města se budou účastnit tři brněnské kanceláře – Archstudio, Kuba&Pilař architekti, Ateliér RAW a pražská kancelář Desk Architekti, se kterou spolupracoval i mikulovský architekt Štěpán Děnge.
Modernizace historického centra počítá s rekonstrukcí jak samotného Náměstí, tak řeší prostor křižovatky ulic Pavlovská, Česká a Brněnská v návaznosti na vjezd do Kostelního náměstí. Stejně tak prostranství bývalého dobytčího trhu až po parkoviště na ulici Komenského, kde začíná bývalé židovské ghetto.
Jitka Sobotková

Architektonické návrhy ke stažení ZDE.

 

 

Beispielbild

RSS-Feeds vom Server Mikulov.cz

Alle Neuigkeiten von der Website der Stadt Mikulov Was ist RSS?

Archiv novinek

Zur Fotogalerie