Mikulov

Startseite > Neuigkeiten > Křest katalogu MVS "dílna" 2014

Novinky a aktuality

7/4 2015

Křest katalogu MVS "dílna" 2014

Jednadvacátý ročník Mikulovského výtvarné sympozium “dílna“ 2014 je již dávnou minulostí, ale tradičně jeho ukončení probíhá až křtem katalogu.

Loňský ročník vyvrcholí právě v sobotu 11. dubna v galerii Mikulovského Rudolfina, kdy bude v 18 hodin pokřtěna publikace Divnej ročník – blízká setkání.

„Katalog prostřednictvím rozhovorů se zúčastněnými autory přibližuje jejich tvorbu nejen v rámci sympozia. Kromě textů obsahuje kvalitní reprodukce děl, jež se stala součástí sbírky současného umění města Mikulova, dokumentární fotografie z průběhu akce a odborné zhodnocení výtvarného teoretika. Koncept katalogu byl oproti minulým rozšířen o náhledové reprodukce také všech ostatních děl, která autoři v průběhu sympozia vytvořili,“ řekla produkční sympozia Jitka Havlíková.

Sbírka současného výtvarného umění města Mikulova je díky 21. “dílně“ a jejím účastníkům, kterými byli Stanislav Diviš v roli kurátora, Václav Bláha, Petr Veselý, Oldřich Tichý, Jan Pištěk, Aldin Popaja, Viktorie Prokopová a Ondřej Čech v pozici teoretika ročníku bohatší o další výtvarná díla. „ Díla z tohoto ročníku byla znalkyní v oboru výtvarné umění ohodnocena celkem na jeden milion čtyři sta sedmdesát pět tisíc korun,“ dodala Jitka Havlíková a zároveň prozradila, že pořadatelé již nyní pracují na přípravách dalšího, v pořadí již 22. ročníku. Ten proběhne od 11. července do 8. srpna 2015.

Organizací další “dílny“ byla pověřena nová produkční společnost, která jistě již brzy zveřejní jména nových účastníků. Prozatím je známo jen jméno nového kurátora a tím je malíř Oldřich Tichý. Součástí křtu katalogu bude i zahájení výstavy dokumentárních fotografií z průběhu uplynulé “dílny“ autorky Magdaleny Bláhové. A v rámci křtu zahraje i Roman Dragoun.
(js)

Beispielbild

RSS-Feeds vom Server Mikulov.cz

Alle Neuigkeiten von der Website der Stadt Mikulov Was ist RSS?

Archiv novinek

Zur Fotogalerie