Mikulov

Homepage > News > Závěrečnému koncertu mikulovské ZUŠ předcházelo odhalení keramické plastiky

Novinky a aktuality

8/6 2010

Závěrečnému koncertu mikulovské ZUŠ předcházelo odhalení keramické plastiky

Koncertní sál mikulovské Základní školy umění zaplnili v úterý odpoledne příznivci malých tanečnic a hudebníků. Ti na závěr školního roku připravili ukázku toho, co se naučili. „Koncert byl důstojným ukončením školního roku, v sále byla krásná atmosféra,“ zhodnotil vystoupení Jiří Vrbka, ředitel ZUŠ.

Koncertu předcházelo ještě odhalení keramické plastiky s názvem Květiny z dílny dětí výtvarného oboru. Slavnostního aktu se na nádvoří ZUŠ zhostil pedagog Karel Frantel společně se starostou města Rostislavem Koštialem, který u této příležitosti poděkoval všem žákům, rodičům a jejich učitelům. „Mikulov je kolébkou umění, je úctyhodné, že někdo tuto tradici uchovává a pěstuje,“ řekl.

Děti, které by chtěly rozvíjet svoje vlohy v tanečním, výtvarném nebo hudebním oboru, pak mohou ve středu 23. června od 13 do 17 hodin přijít do mikulovské ZUŠ  k zápisu na školní rok 2010/2011, kde projdou talentovou zkouškou. Dostavit se mohou děti od 6 let, výjimečně pak lze přijmout i mladší nadané žáky, kteří budou zařazeni do přípravného ročníku.

Před prázdninami se na ZUŠ ještě uskuteční slavnostní ukončení školního roku, a to v úterý 29. června. Půjde o společenskou událost, během které SRPDŠ při mikulovské Základní umělecké škole odmění její nejúspěšnější žáky.
Ani v létě nebude ZUŠ zet prázdnotou. Na srpen se jako každoročně chystají klavírní kurzy vedené špičkovými profesory. Více informací zde.
(DS)

 

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: Dana Smrčková

 

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery