Mikulov

Homepage > News > Šumperk bavil Mikulov

Novinky a aktuality

12/6 2010

Šumperk bavil Mikulov

Tradiční akci pořádané v rámci partnerství mezi Mikulovem a Šumperkem patřil páteční večer na mikulovském náměstí.

Pobavit a zahrát přijela kapela Postylion. Celý večer se čepovalo pivo Holba a podával chléb s tvarůžky z Loštic. „Letos by se neměla opakovat situace z předchozích let, kdy zazněla kritika, že jsou ještě příliš tvarohové. Koupili jsme je již na začátku týdne a vystavili na sluníčko, aby dozrály, takže vlastně přišly samy,“ zavtipkoval Vladimír Rybička, ředitel šumperského Domu kultury. Za Mikulov přivítala hosty místostarostka Ilona Žišková Vágnerová, partnerské město reprezentoval zastupitel Šumperka a Olomouckého kraje Oldřich Svozil.

Mikulovští mají podobné akce rádi. „Chodím sem téměř každý rok, vždycky se mi tu líbí. Ocením dobré pivo. Tvarůžky jsou také vynikající, už jsem snědl tři krajíčky,“ liboval si Jaroslav Palounek. Má za to, že pořádání takových večerů je dobré jak pro občany, tak pro samotná města. Pobavit se ale nepřišli jen místní. Páteční program na náměstí si pochvaloval také Radek Mařík z Písku, který přijel s manželkou do Mikulova na dovolenou. Zábavu nepokazil ani fakt, že kvůli dopravní situaci nakonec sešlo z plánovaného vystoupení kapely O5 a Radeček, která měla do Mikulova přijet ze svého turné k nové desce.

Mikulov bavil Šumperk před týdnem, kdy uspořádal tradiční košt 165 mikulovských vín. „Tato akce se mimořádně vydařila. Rekordní nebyl jen počet vzorků vín, ale také návštěvnost. Přišlo zhruba 450 lidí,“ zhodnotil Vladimír Rybička. Ten poděkoval Jaroslavu Smečkovi a Ivu Konešovi, kteří měli na koštu zásluhu. Právě Ivo Koneš byl před lety u podepsání smlouvy o partnerství měst. „Bylo to v roce 1997,“ upřesnil.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery