Mikulov

Homepage > News > Mikulovsko zvítězilo v partnerské olympiádě regionů

Novinky a aktuality

13/6 2010

Mikulovsko zvítězilo v partnerské olympiádě regionů

Symbolické zažehnutí olympijského ohně proběhlo na mikulovském náměstí v sobotu 12. června v 9 hodin. Vypukl tam již sedmý ročník sportovního klání spřátelených regionů, který organizuje Dobrovolný svazek obcí Mikulovsko ve spolupráci s městem Mikulov a dalšími regiony za finanční podpory Evropské unie. „Kdo chce zvítězit, ať zvítězí, kdo se chce zúčastnit, ať se zúčastní,“ zahájil závody Rostislav Koštial, starosta Mikulova.

Reprezentanti Mikulovska, Hrušovanska, Moravského krasu - obce Rudice a oblasti Land um Laa změřili své síly v běhu, bowlingu, cyklistice, orientačním závodě GPS, plážovém volejbalu, stolním i klasickém tenisu. Soupeřili místní sportovci, pracovníci obcí i starostové. „Je to tradiční amatérská soutěž, která každoročně pobídne tři regiony k návštěvě čtvrtého, pořadatelského. A sport pak sblíží všechny účastníky,“ naznačila Marcela Effenbergerová, manažerka DSO Mikulovsko.

Ukončení olympiády a vyhlášení výsledků proběhlo na koupališti v Březí. V soutěži regionů vyhrálo na plné čáře Mikulovsko. „Neměli jsme touhu zvítězit, ale povedlo se. A pokud snad na někoho nezbyla medaile, tak věřte, že vítězové jsme všichni,“ pronesl za vítězný region František Trefilík, starosta Novosedel.
Příští ročník uspořádá olympiádu Hrušovansko.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery