Mikulov

Homepage > News > Na zámku v Mikulově zazněly barokní italské melodie

Novinky a aktuality

16/6 2010

Na zámku v Mikulově zazněly barokní italské melodie

V pondělí večer se na mikulovském zámku konal koncert jubilejního 15. ročníku hudebního festivalu Concentus Moraviae. Letošní ročník festivalu propojuje dva rozdílné žánry – barokní hudbu a jazz, které odhalují posluchačům krásy staré hudby i jazzu v nových souvislostech.  „Dramaturgii jubilejního, patnáctého ročníku festivalu sestavili společně specialista na starou hudbu Václav Luks a jazzman Jaromír Honzák,“ uvedla produkční festivalu Jitka Miková.

V Mikulově se  posluchači přenesli do atmosféry Itálie z konce 16. století, která byla charakteristická improvizačním melodickým stylem „Recitar cantando“ spojujícím text a hudbu do celku vyprávějícího příběh, do jehož děje jsou vtaženi i jeho posluchači. Na koncertě vystoupili italští interpreti Marco Beasley (zpěv) a Guido Morini (cembalo).

Festival tradičně doprovázejí také benefiční akce. V loňském roce přispěl festival k restaurování oltáře svatého Lukáše v kapli zámku v Náměsti nad Oslavou a na rekonstrukci sálu Besedního domu v Ivančicích. Letos má snaha o obnovu památek podobu doprovodné akce Židle pro Pernštejn.
(dk)

 Ilustrační obrázek

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery