Mikulov

Homepage > News > Třetí ročník Gymplfestu byl i pro veřejnost

Novinky a aktuality

27/6 2010

Třetí ročník Gymplfestu byl i pro veřejnost

V pátek 25. června se na hlavním nádvoří mikulovského gymnázia uskutečnila již tradiční přehlídka hudebních těles všech forem: Gymplfest.

Vystoupil gymnazijní pěvecký sbor Gaudium, studentské skupiny Lichers, Wild Eggs, Mrs. Hill, Ground Keeper a také ostřílení hudebníci Skrznaskr, Větry z Jihu a Five Alive. Bouřlivým potleskem odměněným speciálním hostem byl Martin Mysliveček, který obecenstvu zahrál několik skladeb na klasickou kytaru. Program uváděla známá redaktorka a moderátorka Zina Plchová.

„Naše škola pořádá pravidelně různé akce, plesy a benefice a tak první Gymlfest před třemi lety byl prostě dalším nápadem. Hlavním motorem akce je Jiří Souchop, zástupce ředitele školy, ale na organizaci se podílí všichni – studenti i celý učitelský sbor,“ uvedla Martina Talpová, sekretářka školy. Letošní třetí ročník Gymplfestu byl výjimečný tím, že na něj byla poprvé pozvána i široká veřejnost.

„Všichni účinkující vystoupili bez nároků na honorář. Vybrané, víceméně symbolické vstupné bude použito na vzdělávací aktivity a na podporu sociálně slabších studentů,“ vysvětlila Talpová. „Chtěla bych za celou naši školu moc poděkovat všem účinkujícím, speciálně pak našemu vzácnému hostu Martinu Myslivečkovi, zvukařům a vřelé díky patří také všem podporovatelům a sponzorům, a to městu Mikulov a firmám Alba Metal Břeclav, Lodní doprava Břeclav, Mikulovský šenk a Cladoservis Langr,“ dodala.
(dk)

Ilustrační obrázek

Foto: Daniel Kamenár

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery