Mikulov

Homepage > News > První ročník vozatajských závodů v Mikulově

Novinky a aktuality

6/7 2010

První ročník vozatajských závodů v Mikulově

Skvělou podívanou pro diváky a kvalitní závody připravil první prázdninový víkend Jezdecký klub Mikulov.

Závody byly zároveň mistrovstvím Jihomoravské jezdecké oblasti, a jak podotkl hlavní rozhodčí a předseda jihomoravské oblasti Josef Trojanec, do budoucna pravděpodobně také jediné závody v této disciplíně na jižní Moravě. Vozatajské závody jsou náročné na organizaci a zázemí a právě rozvoji infrastruktury pro pořádání závodů se v posledních letech mikulovský klub intenzivně věnuje. „Našim cílem je vytvořit v Mikulově jezdecký areál, který bude moci hostit mezinárodní jezdecké závody a který zároveň poskytne perfektní zázemí pro trénink mikulovských sportovců,“ říká Tomáš Hlavenka z JK Mikulov, který je ředitelem závodů a dodává, že ty první pod záštitou FEI (mezinárodní jezdecká federace) s mezinárodní účastí proběhnou o víkendu 23.-25. července, kdy bude Mikulov hostit Mistrovství České republiky ve vytrvalostních dostizích, které se jedou na trati dlouhé sto dvacet kilometrů.

Ceny z víkendových závodů putovaly z Mikulova do Nového Jičína v soutěži jednospřeží a v soutěži dvojspřeží vybojovali první místo vozatajové z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Zkušený kladrubský vozka Vlastimil Pavlas zajel s dvojicí klisen Concordia a Aureola nejlepší maratón a jak sám říkal: „Největší zkouškou pro koně bylo úmorné vedro.“ Samotnou trať vedoucí okolím jezdeckého klubu i mezi vinicemi vyhodnotil jako středně náročnou.

Co mikulovští letos ještě chystají? „V průběhu prázdnit proběhnou další troje závody. 23-25. července vytrvalostní dostihy, týden na to závody v drezuře a první víkend v srpnu skokové závody,“ odpovídá na otázku Tomáš Hlavenka. „Závody naše město prezentují mezi jezdeckou veřejností nejen v České republice, ale také na Slovensku, odkud do Mikulova jezdí hodně jezdců. Našim cílem při jejich pořádání je také rozšířit o další události nabídku zajímavostí pro turisty, kteří Mikulov navštíví a mohou se na závody přijít podívat,“ dodává.
(sol)

 Ilustrační obrázek
Foto: Michal Solařík

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery