Mikulov

Homepage > News > Obrazy Sylvy Triantafillou ozdobily mikulovskou Eat Art Gallery

Novinky a aktuality

19/7 2010

Obrazy Sylvy Triantafillou ozdobily mikulovskou Eat Art Gallery

U kávičky. Takový je název výstavy obrazů, kterými se v mikulovské Eat Art Gallery představuje Sylva Triantafillou. „Miluji lidi, jsou pro mě nevyčerpatelnou inspirací. Vzpomínku na ně, na atmosféru daného okamžiku však nezachycuji fotoaparátem, ale štětcem,“ říká malířka. Na plátno tak olejem přenáší nálady z manéží i jevišť, stejně tak jako zpodobňuje své přítelkyně i zcela cizí hosty kaváren.

Sylva Triantafillou se kromě malování věnuje také grafice, režii, divadlu, a jak říká, žije šestnáct hodin denně. Je to rovněž skvělá vypravěčka, jak se mohli přesvědčit hosté nedělní vernisáže. Řadu let prožila v Řecku, po návratu do republiky několikrát vystavovala v Čechách i na Moravě.

„Autorka je mojí spolužačkou a jsem přesvědčena, že tu není naposledy. Alespoň ji tak donutím zase něco nového namalovat,“ usmála se Jitka Plesz, provozovatelka galerie.  Kdo se chce nechat vtáhnout do společnosti charismatických lidí zachycených s jistou dávkou mystiky, má čas do 13. srpna. Tak dlouho budou obrazy v galerii k vidění.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Dana Smrčková

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery