Mikulov

Homepage > News > Quo vadis, dílno 2010?

Novinky a aktuality

4/8 2010

Quo vadis, dílno 2010?

Půlka letošního Mikulovského výtvarného sympozia "dílna" je za námi, co lze očekávat od dnů budoucích?

V ateliérech se můžeme setkat s novými projekty, jež narůstají do konkrétních forem a obsahů. Téma je dané a z pracovního konceptu „Nemluvme o umění, mluvme o něčem jiném…, o parfému“ se vyprofiloval definitivní název výstavy „Esprit vakuum“. Jednotlivé esence jsou zastoupeny jmény zúčastněných: Dopitová, Jůzová, Kowolowski, Lysáček, Písařík, Velíková a Vrbková.

Můžeme se těšit na malbu, fotografii i prostorové vizuální instalace. Odlišnost přístupů jednotlivých autorů nabídne divákům jistě zajímavou konfrontaci a jedinečný zážitek. „Vtipnost, duchaplnost, švih, jiskra a vnitřní kouzlo, to vše může být esprit. To něco, co máme a chceme uchovat i pro vás ve vakuu.“

Areál mikulovského zámku je už po sedmnácté otevřen výtvarnému sympoziu, jehož součástí jsou i doprovodné akce pro veřejnost. Ještě před samotnou vernisáží se můžete seznámit s tvorbou každého z účastníků. Oblíbená forma „Pecha Kucha Night“ ve středu 11. 8. ve 20.00 hod. v galerii ART shop Horní konírna představí krátké prezentace za osobní účasti autorů. Slavnostní vernisáž k ukončení sympozia bude v sobotu 14. 8. 2010 od 17 hod. v zámeckých interiérech. Součástí večera je také koncert skupiny „Phil Shoenfelt & and Southern Cross“.
(JIH)

 Ilustrační obrázek
Foto: Robert Žákovič

Další fotografie zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery