Mikulov

Homepage > News > Jiří Machovec a Alnaki opět bodovali

Novinky a aktuality

5/8 2010

Jiří Machovec a Alnaki opět bodovali

Tentokrát Jezdecký klub Mikulov reprezentovali na mistrovství Evropy v Pardubicích.

Páté místo na Mistrovství Evropy mladých jezdců ve všestrannosti. Tak skvělý výsledek nečekal nikdo, ani samotní členové českého družstva. Tedy Miloslav Příhoda, Barbora Žáčková a Jiří Machovec, který v Pardubicích reprezentoval Jezdecký klub Mikulov.
„Můj odhad se pohyboval do desátého místa, ale myslím si, že pátou příčkou jsme pořádně překvapili sami sebe i všechny zúčastněné státy,“ raduje se Machovec.

Soutěž všestranné způsobilosti se jezdí v několika dnech. První den dvojice absolvuje drezuru, u které se posuzuje soulad a elegance, další den je na řadě terénní zkouška cross country, ve které jezdec s koněm překonává různé pevné skoky. „Při této zkoušce je nejdůležitější síla, odvaha a důvěra koně v jeho jezdce,“ vysvětluje Machovec. Třetí, poslední den následuje parkur, tam se vyžaduje zase přesnost.

„V porovnání s loňským mistrovstvím Evropy v belgickém Waregemu byla letošní trať o hodně těžší a technicky náročnější, což dokazuje výpadek v cross country několika favoritů na medaili,“ popisuje Machovec. S výkonem Alnakiho  byl spokojený. „I když mě trochu mrzí jeho zaváhání v cross country, které nás stálo lepší umístění v jednotlivcích,“ říká.

Pro účast na mistrovství bylo třeba splnit kvalifikace, které stanovuje mezinárodní jezdecká federace. Kvalifikační limity jsou tak přísné, že je lze splnit pouze v zahraničí, protože u nás se takto těžké soutěže vypisují pouze jednou ročně. I proto se České republice doposud nepodařilo naplnit všechna místa, která jí mezinárodní jezdecká federace uděluje.
Machovce příjemně překvapila dobrá organizace letošního mistrovství, naopak ho zaskočilo rozhodování holandské rozhodčí při drezurní zkoušce. „Podle mého svými výroky úmyslně poškozovala všechny východní státy,“ naznačuje jedenadvacetiletý jezdec.

Úspěchu z Pardubic si spolu s vítězstvím v maďarské Nagykanizse cení za svou kariéru nejvíc. Jezdit začal před devíti lety, do mikulovského Jezdeckého klubu se se svými koňmi přestěhoval loni na podzim. Má tam podle jeho slov ideální podmínky pro přípravu sportovních koní – výborný povrch na jízdárnách, velkou jezdeckou halu pro přípravu koní v zimě a dobré okolní terény. „Samozřejmě k mým výkonům a pohodě mých koní přispívá i přátelské prostředí stáje,“ pochvaluje si. Pro příští rok by se chtěl zúčastnit soutěže CICO *** v Pardubicích. A jako každého sportovce ho do budoucna láká olympiáda.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery