Mikulov

Homepage > News > Galerie Efram vystavuje neotřelé koláže

Novinky a aktuality

11/8 2010

Galerie Efram vystavuje neotřelé koláže

Koncertem pod širým nebem byla v neděli 8. srpna zahájena v galerii Efram výstava výtvarných prací Vladimíra Noska z Jindřichova Hradce.

„Autor vystavuje v Eframu už podruhé. Poprvé jej do Mikulova přivedla náhoda nebo lépe řečeno jeho kamarád. Zalíbilo se mu tady natolik, že v mé galerii uspořádal výstavu. No a teď po třech letech se sem vrátil,“ vysvětlila Sylva Chludilová, provozovatelka Galerie.

V nedělním slunném odpoledni se na náměstíčku se sochou vinaře sešlo několik desítek lidí. Někteří přišli sami a jiné přilákaly živě zpívané spirituály hudební skupiny X-TET. „Je to taková dvorní kapela autora. Jsou to vlastně jeho přátelé z Jindřichova Hradce a rádi mu vždy na jeho vernisážích zahrají,“ uvedla Chludilová.

Program odpoledne pokračoval v galerii, kde svým zpěvem X-TET oficiálně zahájil vernisáž. Autor pak krátce pohovořil o svém blízkém vztahu k Mikulovu a pozval přítomné k prohlídce svých prací. Nosek vystavuje v Eframu soubor kreativních koláží vytvořených v duchu meziválečné avantgardy s názvem Fragmenty a také malované sugestivní portréty a městská zátiší.

Jak říká sám výtvarník žijící v Jindřichově Hradci, výtvarné skládačky z nejrůznějších materiálů mu v posledních letech učarovaly. Noskovy koláže vytvářejí imaginární svět plný melancholie, stínů a tlumených barev, který uniká až do surreálna. Výmluvné jsou už samotné názvy koláží jako Útěk z domu smutku, Vyhnání z Ráje nebo Bláznova zpověď. „Nemám moc rád jásavé barvy. Vždycky se lépe ukazují stinné stránky, jsou hlubší,“ říká Nosek, který se jeden čas živil i výrobou a prodáváním loutek na Karlově mostě.

Jeho dílo mohou zájemci zhlédnout do 4. září, vstup do galerie je volný.
(dk)

Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery