Mikulov

Homepage > News > Mikulov se zaplnil festivalovými lidmi

Novinky a aktuality

14/8 2010

Mikulov se zaplnil festivalovými lidmi

Na letošním Eurotrialogu se o víkendu 13.–15. srpna potkala zasloužilá i nová generace české nezávislé scény a hudebníci z celé Evropy.

Kromě hudby festival nabídl také filmy, divadlo, básníky a komorní koncerty.
Eurotrialog vznikl v roce 1999 jako česko-slovensko-rakouský festival na pomezí tří zemí. Postupem času se proměnil ve špičkovou středoevropskou přehlídku nekomerční hudby s důrazem na českou scénu. Dramaturgie festivalu nesází na osvědčený model většiny tuzemských přehlídek typu hvězda a doplňky, cílem je plnohodnotný program, kde žádná kapela není jen do počtu.

„Mám z letošního ročníku opravdu dobrý pocit a radost, chodili za mnou návštěvníci a říkali mi, že letošní festival byl hudebně snad dosud nejlepší za celých dvanáct let. Mezi hudebníky a kapelami nebyl nikdo, kdo by u diváků propadl,“ pochvaluje si dramaturg festivalu Romek Hanzlík. „Jezdím pravidelně každý rok na šest sedm festivalů po celé republice, ale v Mikulově jsem poprvé. Přijel jsem hlavně na kapelu Kazety, kterou dobře znám, ale jsem nadšený a příjemně překvapený i z ostatního programu. Příště mě tu máte zas!“ liboval si návštěvník Milan z Litomyšle.

Festival měl štěští na počasí, meteorologové slibovali průtrže a vydatný déšť. V pátek v noci sice zapršelo, přesto si fanoušci undergroundu nenechali ujít koncert klasiků The Plastic People of the Univers. Na amfiteátru si účinkující i produkce festivalu pochvalovali nové zázemí, jedinou slabinou bylo všudypřítomné bláto. Zapršelo i v sobotu v noci, program festivalu to ale nijak nenarušilo.

 „Velmi dobře publikum přijalo maďarský Cimbaliband, pozoroval jsem lidi, jak si po skončení jejich vystoupení chodili kupovat jejich cédéčka. Měl jsem trochu obavy z rakouské skupiny Pristup, protože hrají bez zpěvu, jen se třemi akustickými nástroji, ale opravdu mě a podle ohlasu i publikum překvapili, popsal své pocity Hanzlík. Vrcholem festivalu bylo podle Hanzlíka sobotní vystoupení kapel Sto zvířat a Už jsme doma se zakládajícím členem Jindrou Dolanským.

Pozornost návštěvníků přitáhla také experimentální poezie Slam Poetry v čajovém stanu, hudebně-divadelní představení Big beat othello u obřího sudu v zámeckém sklepě a koncerty na terase Ditrichštejnské hrobky. „Závěrečný koncert Moniky Načevy v doprovodu anglického kytaristy Justina Lavase na terase hrobky byla nádhernou tečkou za letošním ročníkem. Bylo to jako řeka, když se vlije do moře,“ dodal Hanzlík.
(dk)

 Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík
Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery