Mikulov

Homepage > News > Frolichovi zaplnili galerii. Fotografiemi i lidmi

Novinky a aktuality

15/8 2010

Frolichovi zaplnili galerii. Fotografiemi i lidmi

Městská galerie v Mikulově praskala v trámech. Přes sto padesát návštěvníků si totiž nenechalo ujít zahájení výstavy s názvem Infinity.

A že se bylo na co koukat. Martin a Petr Frolichovi se totiž veřejnosti představili svými minimalistickými fotografiemi z Islandu, Malajsie, Anglie a Paříže. Většinu z nich přitom pořídili středoformátovým fotoaparátem Hasselblad z roku 1970.

„Když jsem se s oběma fotografy seznámil, neměl jsem ani tušení, jaký talent v nich je. Pak jsem viděl jejich tvorbu a bylo mi to jasné. Svoje fotky si prostě nemůžou nechávat jen pro sebe. Proto jsem, vlastně už celkem dávno, přišel s tím, že je musíme ukázat lidem. A konečně se to povedlo,“ zahájil vernisáž Jan Doležal, kamarád obou bratrů.

Ti pochází z Březí, žijí v Anglii a fotit začali asi před šesti lety. Svoji tvorbu rozvíjejí v rámci komunity špičkových fotografů a v Mikulově mají vůbec první samostatnou výstavu. I když se navzájem ovlivňují, každý si jde vlastní cestou a zkušené oko jejich práce bezpečně rozezná.

Fotografování a cestování jde v životech vystavovatelů ruku v ruce. „I když poslední dobou naše cesty směřujeme hlavně do zemí, kde tušíme, že se nám bude dobře tvořit. Třeba Island je ráj minimalismu a letos máme v plánu ještě Vietnam,“ shodují se umělci. Nedělají dokument, zachycují svět kolem sebe netradičně, nevšedně.

Jejich fotografie jsou hlavně o emocích. „Když se do jejich fotografií ponoříte, můžete se nechat vést jako malé dítě do světa iluzí, myšlenek a pocitů. Do světa, kde se střetávají dva subjekty, pozorovatel a autor,“ vyzdvihla Petra Kernová, která tvorbu Frolichových sleduje.

Přesvědčit se o tom nepřišli jen místní, na výstavu přijeli i lidé z Bratislavy, Brna i Prahy. „Tolik lidí na vernisáži galerie snad nepamatuje,“ podotkla Lída Marcinčáková, produkční z Mikulovské rozvojové.

Expozice, jejíž název odkazuje k prostorovému nekonečnu, bude putovní. V jednání jsou výstavní prostory v Olomouci, Brně a Prostějově. V Mikulově fotografie zůstanou do 30. srpna a zájemci je mohou vidět každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. Vstup je volný.
(DS)

Ilustrační obrázek
Martin a Petr Frolich (zleva).

Foto: Martin Tesařík
Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery