Mikulov

Homepage > News > Na fast food a lidskou krásu zve Eat Art Gallery

Novinky a aktuality

17/8 2010

Na fast food a lidskou krásu zve Eat Art Gallery

Pokrmy, strávníci a neobyčejní lidé. To vše je na fotografiích Davida Lichtaga, který od neděle vystavuje v mikulovské Eat Art Gallery.

Pokrmy, strávníci a neobyčejní lidé. To vše je na fotografiích Davida Lichtaga, který od neděle vystavuje v mikulovské Eat Art Gallery. "Autor tu bohužel chybí, protože je pracovně na Velké ceně v Brně. Nicméně jej tu máme v zastoupení, dorazila jeho maminka, která tu bude vystavovat po něm," zahájila vernisáž  Jitka Plesz, provozovatelka galerie.

David Lichtag má umělecké sklony v genech. Od dětství byl formován svými blízkými, kteří působí jako význační sochaři nebo malíři. Vystavovatel studuje Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde také získal ocenění za nejlepší studentské foto s cyklem ze zákulisí života rock’n’rollové kapely. V současné době se zaměřuje především na sociální dokument. Ten se také odráží v několika snímcích z projektu, na kterém pracoval v brněnské Kociánce, ústavu pro tělesně handicapovanou mládež. "Jeho záměrem bylo narušit izolovanost mladých lidí, dám jim prostor, aby se ukázali v celé své kráse. Na těch fotografiích se mu podařilo zachytit krásu života," popsala Dana Lichtagová.

Lichtag působí také jako svatební fotograf, a to především v zahraničí. Vedle fotografie pracuje na poli videotvorby a 3D objektů. Výstava fotografií s názvem Fast food bude v galerii na Kapucínské k vidění do 17. září.
(DS)

Ilustrační obrázek
Jitka Plesz zahajuje výstavu Davida Lichtaga.

Ilustrační obrázek
Jedna z fotografií Davida Lichtaga z brněnské Kociánky.

Foto a repro: Martin Tesařík

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery