Mikulov

Homepage > News > Zámek se opět rozezněl hudbou

Novinky a aktuality

23/8 2010

Zámek se opět rozezněl hudbou

V sobotu 21. srpna večer se mikulovský zámecký sál zaplnil posluchači vážné hudby a účastníky jedenáctého ročníku Klavírních kurzů Audaces Fortuna Iuvat.

Uskutečnil se první zahajovací koncert Klavírních kurzů pro veřejnost.
Kurzy pořádá Sdružení hudebníků města Mikulova, Základní umělecká škola Mikulov pod záštitou města Mikulov a Filharmonie Brno. Jejich tradiční součástí jsou koncerty vážné hudby pro veřejnost. Před začátkem zahajovacího koncertu přítomné posluchače přivítala Monika Czajkowská – zakladatelka, spolupořadatelka a vedoucí letních Klavírních kurzů v Mikulově.

„Otevíráme dnes jedenáctý ročník klavírních kurzů a již potřetí máme možnost vychutnat si tento slavnostní okamžik v nádherných prostorách mikulovského zámku. Vím, že všichni netrpělivě čekáte na řeč hudby, ale nemohu vynechat příležitost pro to, říci pár docela obyčejných, ale velmi důležitých slov. Ráda bych poděkovala všem, kteří se zasloužili o to, že se tu dnes opět můžeme sejít. Za Sdružení hudebníků měst Mikulova je to pan Karel Porubský, který s námi stál u zrodu Klavírních kurzů a dodnes je jedním z pilířů, díky němuž se tato akce každoročně koná, uvedla koncert Czajkowská.

„Mé poděkování patří Rostislavu Koštialovi. Je to jeho zásluha, že město i v této těžké době podporuje naše klavírní kurzy,“ složil poklonu starostovi města Porubský. Starosta Koštial krátce pozdravil přítomné posluchače a kromě zdravice poděkoval i pořadatelům kurzů: „Mikulov je městem, kterému lidé dávají mnohé přívlastky a jedním z nich je město kultury. Já chci tímto na oplátku poděkovat všem těm, kteří tuto krásnou akci v Mikulově pořádají. Mikulov má mnoho tradičních kulturních akcí a Klavírní kurzy považuji za akci, která patří mezi ty velmi významné.“

Zahajovací koncert odehráli koncertní mistr Pražské komorní filharmonie, houslista Jan Fišer a mladý český pianista Ivo Kahánek, považovaný za jednoho z nejpozoruhodnějších umělců své generace. Zazněly skladby pro klavír a housle Ludwiga van Beethovena, Fryderika Chopina, Leoše Janáčka a Josefa Suka.
(dk)

Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár
Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery