Mikulov

Homepage > News > Hrobka má turistickou známku

Novinky a aktuality

24/8 2010

Hrobka má turistickou známku

Sběratelé turistických známek mohou v Mikulově získat další úlovek. Nově má svoji turistickou známku také Dietrichsteinská hrobka.

Dosud si mohli návštěvníci Mikulova opatřit šest kulatých suvenýrů, a to s motivem Zámku, Svatého kopečku, Kozího hrádku, Jeskyně na Turoldu, Sirotčího hrádku a Dívčích hradů. Sedmou známku lze od středy koupit za třicet korun pouze na pokladně Dietrichsteinské hrobky.

Ta  je do poloviny září otevřená denně od 10 do 18 hodin.  Nedávno došlo k rozdělení prohlídkových okruhů, kromě klasického si mohou turisté vybrat pouze prohlídku aktuální výstavy a návštěvu terasy, z níž je výjimečný pohled na všechny dominanty města – zámek, Kozí hrádek i Svatý kopeček.

Turisté se známky s vyobrazením hrobky dožadovali ještě před zahájením jejího prodeje. Dřevěná plaketa totiž slouží také jako symbolické potvrzení toho, že její majitel dosáhl turisticky atraktivního místa. Podle oficiálního žebříčku sběratelů se turisté na předních příčkách pyšní kolekcí čítající přes sto sedmdesát známek.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár


Náhled nové turistické známky s motivem Dietrichsteinské hrobky naleznete zde.
Seznam turistických známkových míst naleznete zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery