Mikulov

Homepage > News > Timkovy fotografie: svět na dlani, krásné ženy a pohádkový Mikulov

Novinky a aktuality

1/9 2010

Timkovy fotografie: svět na dlani, krásné ženy a pohádkový Mikulov

S novým školním rokem byly v Mikulově zahájeny hned dvě výstavy slovenského fotografa Eduarda Timka. Jeho snímky ozdobily zdi Městské galerie a Dietrichsteinské hrobky.

Se vstupem do galerie se návštěvník ocitne hned na třech místech zeměkoule zároveň. Eduard Timko tam totiž dovezl kousek Francie, Venezuely a Norska. Sérii snímků krajiny i domorodců si lze prohlédnout do 14. října. Vstupné je volné.

Hrobku zaplnily hlavně portréty a ženské akty spolu se zachycenou malebností Mikulova. Druhá výstava potrvá do 31. října a vstup na ni je součástí prohlídkového okruhu spolu s návštěvou terasy, a to za 30 korun.

Eduard Timko se kromě fotografie věnuje také designu a grafice. Narodil se 18. srpna 1969 ve Skalici. V letech 1984-1988 studoval na Střední umělecko-průmyslové škole v Bratislavě odbor grafika. V letech 1988 až 1993 pracoval v Grafobale ve Skalici jako grafický designer převážně obalů. Od roku 1993 má vlastní soukromou firmu - profesně se věnuje tvorbě designu, reklamy, reklamní a umělecké fotografii. Fotografií se zabývá už od svých deseti let. Od roku 1996 sa začíná soustavněji věnovat volné fotografické tvorbě v oblasti krajiny, portrétu, aktu a reportážní fotografii doma i v zahraničí. Studijně navštívil Černou Horu, Německo, Norsko, Švédsko, Francii, Rakouské Alpy, Venezuelu, Belgii. Žije a tvoří ve Skalici.

Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery