Mikulov

Homepage > News > Mariánská pouť spojila generace

Novinky a aktuality

6/9 2010

Mariánská pouť spojila generace

Stovky poutníků se první zářijovou neděli vydaly na Svatý kopeček v Mikulově.

Nemohli si totiž nechat ujít tradiční Mariánskou pouť. V kostele svatého Jana Křtitele ji ráno zahájila mše svatá a dopoledne se od kostela svatého Václava vydal průvod se sochou Černé loretánské Madony. Ten byl stejně jako v posledních letech zpestřen krojovanými děvčaty a chlapci.

Na vrchol křížové cesty je doprovázely všechny generace. Staří lidé s hůlkami, rodiče s dětmi a kočárky i mládež. Na návrší Svatého kopečku na ně čekaly další stovky místních i turistů. I proto, že poprvé mohli obdivovat zrestaurovanou kapli Božího hrobu, a počasí pouti i letos přálo.

„Kdo by si myslel, že mariánské poutě jsou záležitostí dob minulých, hluboce by se mýlil. V poslední době totiž naopak zažívají velký rozkvět. A to nejen ty velké jako třeba ve francouzských Lurdách, ale i ty menší, stejně jako tady v Mikulově,“ zahájil mši na návrší Svatého kopečku monsignore Karel Janoušek s tím, že se na poutích objevuje stále více mladých lidí.

„Nabízí se přitom jeden důvod proč tomu tak je. Každý z nás hledá nějaký ideál, se kterým by se mohl ztotožnit. Vzorem se pro mnohé stávají herci, zpěváci nebo sportovci. Ale vzor můžeme nalézt také v duchovní oblasti,“ doplnil. Ve své řeči vzpomněl mimo jiné také mikulovského probošta Stanislava Krátkého, který se poprvé po deseti letech nemohl ze zdravotních důvodů poutě zúčastnit.

Pouť uzavřela mariánská meditace v kostele svatého Jana Křtitele a vystoupení pěveckého souboru v rámci XII. Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery