Mikulov

Homepage > News > Zdi Eframu zdobí poetické malby

Novinky a aktuality

6/9 2010

Zdi Eframu zdobí poetické malby

Obrazy plné poezie vdechly život stěnám Galerie Efram. V neděli tam svoji výstavu zahájila malířka Renata Klogner Štolbová.

Z Českých Budějovic přivezla do Mikulova pestrou kolekci svých děl. „Báječně ladí s atmosférou nadcházejícího podzimu,“ shrnula provozovatelka galerie Sylva Chludilová.  Z některých obrazů na člověka dýchne Sardinie, z jiných Bretaň, Irsko nebo Šumava. „Všechny přitom mají společný motiv. Ilustrují totiž harmonii a jednotu krajiny, lidí a zvířat,“ doplnila autorka.

Věnuje se ilustracím, divadelní a loutkové tvorbě i volné malbě. Vystavuje v Česku i zahraničí, její díla jsou zastoupena v domácích galeriích i v řadě soukromých sbírek po celém světě – ve Spojených státech, Kanadě, Venezuele, JAR, Holandsku, Německu i Japonsku. Cit pro knižní grafiku a malbu má v rodině.

„Už můj prapradědeček vlastnil koncem devatenáctého století tiskárnu v Táboře a on i pokračovatelé rodu vždycky lpěli na tom, aby knížky byly krásné, vybavené ilustracemi,“ prozradila malířka. Je členkou mezinárodního sdružení výtvarníků Die Spirale se sídlem ve Vídni a členkou Nového sdružení pražských výtvarníků.

Součástí vernisáže bylo hudební vystoupení Tria Milonguero. Petr Zámečník, Pavla Jahodová a Lukáš Krejčí svými skladbami přenesli do galerie kousek Středomoří. Akordeon, violoncello a perkuse totiž rozezněly v rytmu tanga. Skladbu navíc přidali na přání vystavovatelky. Její malby, které v Mikulově zůstanou do 10. října, doplňuje ještě drobná expozice keramiky Karla Žílka ze Střílek. Vstup do Galerie Efram je volný.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery