Mikulov

Homepage > News > Hrobku ovládlo tango

Novinky a aktuality

6/9 2010

Hrobku ovládlo tango

Unikátní taneční kreace v dokonalé harmonii s tóny hudebních nástrojů. Takový program nabídla Dietrichsteinská hrobka v neděli 5. září.

Vystoupení s názvem Tango Milonguero přilákalo do kaple přes osmdesát diváků.
Představili se jim Gabriela a Petr Nečasovi, vítězové Světového poháru a vicemistři Evropy v argentinském tangu, společně s Jiřím Burgetem. Svoje taneční umění předvedli za znění akordeonu, violoncella a bicích nástrojů.

 „Tango se zprvu rozvíjelo ve vykřičených domech a teprve postupem času se dostalo do největších divadel, koncertních síní, kostelů a na jazzové festivaly. Módní vlna tanga pak přišla po první světové válce, kdy jej začala hrát spousta souborů, včetně těch československých,“ zmínil Petr Zámečník, který v triu exceloval na akordeon. Smyčec ovládla Pavla Jahodová, perkuse rozezněl tympánista Filharmonie Brno Lukáš Krejčí.

Ani tentokrát umělcům nedovolilo publikum odejít bez přídavku. „Byl to opravdu úchvatný zážitek, nemám slov. Nenechala jsem si ujít ani předchozí koncerty vážné hudby, podle mého by se z programů v hrobce měla stát tradice,“ neskrývala nadšení Jiřina Nešporová z Mikulova.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Více fotografií zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery