Mikulov

Homepage > News > Děti ze spřátelených měst spojil sport i kreslení

Novinky a aktuality

20/9 2010

Děti ze spřátelených měst spojil sport i kreslení

Sportovní duch ovládl v pátek dopoledne všechny mikulovské školy. Staly se totiž dějištěm jednodenních Speciálních sportovních her Mikulov 2010.

Nadšené povzbuzování a hecování se tělocvičnami rozléhalo hned ve dvou jazycích - soutěžit přijeli i studenti z galantského Gymnázia Janka Matúšky. "Nemohl jsem se dnešního dne dočkat. V Mikulově jsem poprvé a moc se mi tu líbí," usmíval se Martin Šabík z Galanty.

Po slavnostním zahájení, které se uskutečnilo po deváté hodině v tělocvičně mikulovského gymnázia, se družstva z pěti škol rozprchly do jednotlivých center klání. Kromě turnajů ve fotbale a vybíjené na ně čekala i trampolína a nafukovací horolezecká věž. Vznikla také skupinka malířů, kteří s tužkou v ruce přenášeli dominanty Náměstí na kreslicí karton. Dílka zachycující kašnu, morový sloup nebo Dietrichsteinskou hrobku poputují na Slovensko, kde z nich uspořádají malou výstavu.

"I když je mi bližší kreslení, mým spolužákům, kteří sportují, samozřejmě fandím. Nepanuje tu ale žádná rivalita, dnešní den všichni bereme jako zábavu a příležitost poznat nové lidi a Mikulov," shrnula Natália Kurendová z Galanty. Atmosféru nepokazilo ani počasí, které hrám zpočátku příliš nepřálo. Odpoledne na všechny zahraniční hosty čekala ještě prohlídka města, včetně návštěvy zámku a jeskyní.

Naplnila se tak hlavní myšlenka akce. Ukázat, že i sport umí spojovat stejně jako kultura. „Galanta je partnerským městem Mikulova a my bychom chtěli, aby nezůstalo jen u spolupráce představitelů těchto měst. Chceme partnerství přenést na úroveň měst samotných, tedy mezi jejich obyvatele, a to včetně dětí,“ vysvětlila místostarostka Mikulova Ilona Žišková Vágnerová. Spřátelení škol si pochvaloval i Peter Černý, ředitel galantského Gymnázia Janka Matúšky. "Moc mě těší, že vzájemná spolupráce nabývá stále větších rozměrů a jen doufám, že v takových setkáních budeme pokračovat," podotkl.

Akce byla spolufinancovaná Evropskou unií, a to z Programu příhraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika z fondu Mikroprojektů. Získaná dotace činila v přepočtu zhruba 180 tisíc korun.
(DS)

Ilustrační obrázek

Více fotografií naleznete ZDE.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery