Mikulov

Homepage > News > Na Voříškiádu přiběhlo i prasátko

Novinky a aktuality

20/9 2010

Na Voříškiádu přiběhlo i prasátko

V neděli 19. září se po sedmi letech do areálu mikulovského amfiteátru opět vrátila soutěžní přehlídka mikulovských voříšků.

Mezi nimi letos nečekaně kvíkalo i malé prasátko Vendulka, které doprovázela svého psího kamaráda. Soutěžilo třináct voříšků a jejich klání přihlížela asi stovka diváků. Pejsci soutěžili v několika disciplínách – promenáda, poslušnost, ukázka agility, což je sportovní disciplína pro psy a vlastně i jejich majitele, kdy pejsek s pomocí svého pána zdolává různé zábavné překážky.

Třetí disciplínou byl překážkový běh a před vyhodnocením a vyhlášením výsledků si mikulovští voříšci vyzkoušeli další psí sport coursing – běhání za návnadou. Diváky zaujala také ukázka výsledků tréninku speciálně vycičeného psa pro zrakově postižené. Vítězem letošní Voříškiády se stalo pětimesíční štěňátko Edík pod vedením Tamary Černé z Mikulova, které svými dovednostmi přesvědčilo porotu o tom, kdo je letošní šampion a zaslouženě si odneslo kromě vítězného poháru, zlaté medaile a pytle krmení také největší věnec buřtů.

„Akci zaštítila společnost Mikulovská rozvojová a finančně ji podpořila nadace Via v rámci programu ČSOB a Česká Spořitelna na podporu regionů. Z jejich grantu jsme nakoupili odměny pro pejsky a poháry a medaile pro vítěze. Kromě toho akci podpořili i místní podnikatelé a milovníci psů, za což jim moc děkujeme,“ uvedla Jiřka Falková z občanského sdružení 7DNÍ.
(dk)

 Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár

Více fotografií naleznete ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery