Mikulov

Homepage > News > Přednáška o Mexiku poučila i pobavila

Novinky a aktuality

5/10 2010

Přednáška o Mexiku poučila i pobavila

V Centru ekologické výchovy Pálava Mikulov se ve čtvrtek 30. září konala cestopisná přednáška Antonína Krásy z brněnské agentury na ochranu přírody.

Poutavým i zábavným vyprávěním a fotografiemi dvacítku posluchačů zavedl do Mexika na poloostrovy Yucatán a Chiapas.
Středoamerický poloostrov Yucatán z větší části pokrývá tropický deštný prales s divokou přírodou a je protkán sítí podzemních řek a říček, jež tvoří doslova labyrinty a místy vyrážejí i na povrch, kde je poznáte podle toho, že vytvoří dokonalá kruhová jezírka s křišťálově průzračnou vodou. Yucatán byl obýván dávnými americkými civilizacemi. Mezi nejvýznamnější patřili Mayové, jejichž říše kromě jihu Mexika zasahovala i do zemí dnešní Střední Ameriky. Yucatán je dnes oblíbeným turistickým letoviskem a zdejší památky i příroda čelí obrovskému náporu návštěvníků z celého světa. Druhou část přednášky Antonín Krása věnoval nejjižnější a nejchudší části Mexika poloostrovu Chiapas s krásným pohořím, množstvím řek a početnou indiánskou populací.

Fotografie a vyprávění cestovatele Krásy se nesoustředily jen na nádhernou přírodu a památky, ale také na běžný život a zvyky obyčejných mexičanů a mnoha enkláv původních indiánských obyvatel. Posluchači se na přednášce dozvěděli mnoho cestovateských zajímavostí, postřehů a zábavných historek o setkáních s domorodci. „Přednáška Antonína Krásy mě nadchla. Očekávala jsem klasickou přednášku, ale osobitý projev a vtipné historky, kterými autor sděloval své cestovatelské zkušenosti, nás často pobavily a rozesmály,“ zhodnotila přednášku Milada Neveselá z Mikulova.
(dk)

Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery