Mikulov

Homepage > News > Předvolební dýchánek politiků v Mikulově

Novinky a aktuality

8/10 2010

Předvolební dýchánek politiků v Mikulově

Kotlíky s volebním gulášem, koláčky, víno a živá hudba. I na takové trumfy vsadili osm dní před volbami mikulovští politici při společném dostaveníčku na Náměstí.

Zástupci jednotlivých politických stran představovali svůj program a vysvětlovali občanům, proč by měli dát hlas právě jim. Většina kandidátů naservírovala potenciálním stoupencům kromě vizí a slibů i něco na chuť. Zadarmo.

„My jsme vsadili na tradici a připravili volební guláš, vaříme ho na červeném víně,“ prozradil Petr Marcinčák. Kromě několika gulášů byla na politickém menu také grilovaná kuřata, řízky s bramborovým salátem, medové řezy, bublanina, Honzovy buchty a slané pečivo. Nechyběl ani burčák, slivovice a ledacos ostřejšího na zahřátí. Nejmladší generaci si komunální lídři předcházeli nafukovacími balónky.

Mezi jednotlivými stranickými stánky panovala čilá konverzace i výměna propagačních letáků a lahůdek. „My se tu vlastně máme všichni rádi,“ usmíval se Štefan Kapičák. „Ale to jenom tak na oko,“ reagoval na jeho slova Miroslav Šula.

V Mikulově o voliče usiluje celkem dvanáct stran a hnutí. To je nejvíce z celého břeclavského regionu. Kandidátku tam sestavily ODS, ČSSD, TOP 09, SNK-ED, KSČM, Věci veřejné, KDU-ČSL, Strana Práv Občanů Zemanovci, Za prosperitu Mikulova, Ženy pro Mikulov, Nová volba pro Mikulov a Sdružení podnikatelů města Mikulova. Kdo z nich se dostane do městského zastupitelstva se rozhodne už za týden.

Oznámení o době a místě konání voleb naleznete ZDE.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Dana Smrčková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery