Mikulov

Homepage > News > Pavel Šporcl a Romano Stilo zvedali lidi ze židlí

Novinky a aktuality

16/10 2010

Pavel Šporcl a Romano Stilo zvedali lidi ze židlí

Unikátní show i vytříbený hudební zážitek prošpikovaný výjimečným humorem. To nabídl páteční koncert Pavla Šporcla a kapely Romano Stilo v Mikulově. A publikum jim za to aplaudovalo vestoje.

Pavěl Šporcl na svém podzimním turné Gipsy Way Tour vystupuje spolu s cikánskou cimbálovou kapelou Romano Stilo. „Opravdu jsem se těšil, až se po dlouhých letech vrátím do překrásného prostředí Mikulova, mám váš vinný kraj moc rád a vlastně si říkám, jestli ode mě není příliš troufalé přijet sem s cimbálkou,“ usmíval se.

Společně připravili program, který vychází z jejich společné desky s názvem Gipsy Way. „Ta je protkaná velkými emocemi a cikánskou horoucí krví,“ popsal s tím,  že chce vidět emoce i z druhé strany. „Když se Vám bude něco líbit, tak tleskejte, když se vám bude něco líbit ještě víc, tak tleskejte ještě víc, a když se vám bude něco líbit úplně nejvíc, tak křičte, tančete. Vím, že na to máte,“ hecoval přítomné Šporcl. A obecenstvo se nedalo zahanbit. Zámeckým sálem zněl co chvíli bouřlivý potlesk s hlasitými projevy uznání.

Slyšet byly skladby různých autorů, z řady zemí i kontinentů a hudebních oblastí. Nechyběly ani lidové písně či filmové melodie. To vše okořeněné vtipem. „A odkud že pochází ta skladba?“ obrátil se třeba jednou Šporcl na Fera Riga, cimbálistu a zakladatele kapely Romano Stilo. „Z jižního Rumunska,“ reagoval. „A proč včera byla ze středního?“ nechápal na oko Šporcl. „No protože kočuje. Takže zítra bude z Turecka,“ exceloval Rigo.

Muzikanti se rozloučili melodií z filmu Cikáni jdou do nebe a po hodině a půl strhujícího vystoupení uspořádali ještě malou autogramiádu. „Publikum bylo skvělé, vytvořilo úžasnou atmosféru,“ pochvaloval si Šporcl. Nadšení neskrývali ani lidé z obecenstva. „Všichni byli fantastičtí, úplně mi prozářili dnešní podzimní večer,“ popsala své dojmy třeba Dagmar Shromáždilová z Mikulova.

Bylo vyprodáno do posledního místa. „Rovnice úspěchu je zřejmá. Výjimečný houslový virtuos, který umí dělat show a získat si publikum,“ zhodnotila Markéta Sojková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která akci pro město organizačně zajišťovala. „Z podzimních koncertů, na kterých by vystupovali umělci evropského formátu, bychom chtěli udělat tradici,“ uzavřela.
(DS)

 Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Více fotografií naleznete ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery