Mikulov

Homepage > News > Vystavují plody Fotobraní

Novinky a aktuality

20/10 2010

Vystavují plody Fotobraní

Čtyři dny pozorovali svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu.  A právě vystavují v mikulovské Městské galerii. Řeč je o účastnících fotografického workshopu Fotobraní.

Jeho druhý ročník vyvrcholil v pondělí 18. října slavnostní vernisáží, která zahájila výstavu s názvem Fotoateliér.
Starosta ve své kanceláři, turisté a štangle salámu, hospodští štamgasti nebo prarodič s vnoučetem.  To je malý výčet těch, kteří se dostali účastníkům workshopu před objektiv. „ Letos jsme se zaměřili na sociální dokument, což je jedna z nejnáročnějších fotografických disciplín vůbec,“ podotkl organizátor workshopu Daniel Kamenár.

Celkem osm nadšenců tvořilo pod vedením dvou dokumentárních fotografů a vysokoškolských pedagogů, Tomáše Pospěcha a Evžena Sobka. „Vystavené snímky interpretují dojmy autorů. V galerii je však k vidění jen fragment toho, co během několika dnů vzniklo,“ zdůraznil Sobek.

Třeba Lenka Vránová z Mikulova nafotila během workshopu přes dvě stě padesát fotografií. A zaměřila se hlavně na motorkáře. „Najít téma nebylo vlastně vůbec tak snadné, jak by se mohlo zdát,“ přiznala Vránová. Fotografování se věnuje od dětství a baví ji zachycovat především lidi. „Loni jsem stihla poslední den výstavy prvního ročníku Fotobraní a napadlo mě, že se příště zapojím aktivně,“ vysvětlila. Workshop jí přinesl nové zkušenosti i kamarády.

Podle Kamenára by nebylo od věci vytvořit z workshopu tradici, která by se stala nedílnou součástí kulturního dění v Mikulově. Myšlenka Fotobraní se přitom zrodila v hlavě úřadujícího starosty Mikulova. „Fotografie je obor, který si zcela určitě zaslouží zvláštní pozornost. Sám jsem náruživý fotograf, a tak už se těším na třetí ročník. Počítám totiž s tím, že se do něj přihlásím,“ zmínil Rostislav Koštial na vernisáži. Tu zpestřilo vystoupení skupiny Okamih stretnutia.

Fotografie zůstanou v Mikulově do 30. října, potom poputují na Slovensko. Vstup do galerie je volný. Celá akce je spolufinancována Evropskou unií z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika.
(DS)

Ilustrační obrázek
Účastníci workshopu na vernisáži. Foto: Ilona Salajková

Ilustrační obrázek
Jedna z vystavených fotografií Richarda Boudy z Brna. Foto: Richard Bouda

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery