Mikulov

Homepage > News > Virtuosi di Mikulov nadchlo podzimním koncertem

Novinky a aktuality

8/11 2010

Virtuosi di Mikulov nadchlo podzimním koncertem

Piaristickým chrámem svatého Jana Křtitele v Mikulově zněl v sobotu 6. listopadu vokální zpěv i vážná hudba.

Konal se tam totiž Podzimní koncert pěveckého sboru Virtuosi di Mikulov a jeho hostů. A publikum jim aplaudovalo vestoje.

Pozvání do Mikulova tentokrát přijal smíšený pěvecký sbor města Hodonína a hodonínský symfonický orchester. „Tento podzimní koncert věnujeme sto šedesátému výročí narození Bedřicha Smetany, jehož díla patří ke klenotům české národní hudby,“ uvedl Svatopluk Vrbka, jeden ze zakladatelů uměleckého sdružení Virtuosi di Mikulov.

Na programu Virtuosi di Mikulov byla mimo jiné Láska opravdivá od Leoše Janáčka či Aleluja od Gordona Younga. Hodonínský sbor vsadil na duchovní hudbu, a tak připomněl třeba dílo Zdeňka Lukáše skladbou Pater Noster. Symfonický orchestr pod taktovkou Davida Herzána zpřítomnil Bedřicha Smetanu operními melodiemi z Hubičky a Prodané nevěsty.

Společně pak uvedli Smetanovu Českou píseň na slova Jana z Hvězdy, která měla v Mikulově premiéru. Nenechal si ji ujít velvyslanec Nizozemského království Jan Henneman, ani občané Mikulova a okolních obcí. „Koncert byl pro mě nádherný zážitek, přišla jsem podpořit svou dceru, která působí ve Virtuosi di Mikulov,“ zmínila Olga Dolníčková z Dolních Dunajovic.

V Mikulově si musí na další koncert Virtuosi di Mikulov počkat do 19. prosince, na kdy sdružení plánuje Rybovu Českou mši vánoční v sále hotelu Galant.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Více fotografií naleznete ZDE.
Záznam z koncertu na Youtube: Bedřich Smetana - Česká píseň - VdM (Virtuosi di Mikulov) 2010.

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery