Mikulov

Homepage > News > Chodníky v lokalitě Bažantnice

Novinky a aktuality

18/11 2010

Chodníky v lokalitě Bažantnice

Dotaz:

Vážený pane starosto, resp. místostarosto, v rámci bytové výstavby v lokalitě Bažantnice byly vybudovány chodníky a cesty. Nebudu řešit, zda v určitých místech mají smysl, ale chtěl bych se zeptat, zda se počítá s jejich propojením na stávající chodníky a cesty. Bydlím v ulici U Bažantnice a většina z nás i z ulice U Celnice chodí do města podél rod. domků manželů Kosíkových a Sochůrkových. Před Kosíkovým končí dlážděná vozovka a na ulici Na Hradbách je propojení pouze bahnitým chodníkem.
Po dešti je chůze touto cestou nebezpečná. Kolem nových parcel Bažantnice se vybudovala spousta chodníků, po kterých nikdo nechodí a zarůstají vegetací. Bahnitou cestou mezi ulicemi U Bažantnice a Na Hradbách chodí denně spousta lidí, kteří by také chtěli chodit bez toho, aby se ušpinili nebo zranili. Navíc na tuto cestu navazuje chodník k RD manželů Studénkových.
Ptám se tedy, jestli můžeme v dohledné době počítat s tím, že se dobuduje těch cca 50 metrů chodníku nebo vozovky.
Děkuji za odpověď.
Zde máte odkaz na fotografie po dešti : http://www.ulozto.cz/6522299/cesta-zip

Ing. Pavel Šilinger
U Bažantnice 1551/6
Mikulov

Odpověď:

Vážený pane inženýre,
s vybudováním chodníku mezi ulicemi U Celnice, U Bažantnice a Na Hradbách se zatím nepočítá. Pozemky přes, které cesta vede nejsou ve vlastnictví  města Mikulova. Jsou ve vlastnictví Agentury ochrany přírody a město usiluje o jeich získání. V současné době je zpracován plán ozelenění a pokud pozemek získáme bude provedeno i zpevnění této cesty.
Eduard Kulhavý-místostarosta

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery