Mikulov

Homepage > News > Dražba vinných unikátů pomohla dětem

Novinky a aktuality

19/11 2010

Dražba vinných unikátů pomohla dětem

Přes 220 tisíc korun. Tolik se vydražilo na IV. Charitativní aukci archivních vín a výtvarných děl dětí z denního stacionáře v Mikulově, kterou uspořádalo občanské sdružení Biliculum. Peníze poputují na doplacení auta pro svoz dětí do stacionáře.

Zámecký sál v Mikulově zaplnily ve čtvrtek 18. listopadu desítky dražitelů. A spojovalo je jediné – chtěli podpořit Biliculum, které pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Do aukce šlo na čtyřicet vín. „Nabízeli jsme desítky let stará vína, skutečné rarity, které se běžně neprodávají. Vinaři nám je darovali sponzorsky a o některé láhve byl skutečně velký boj,“ poznamenal Petr Malásek, ředitel Bilicula, které v Mikulově provozuje denní stacionář. Bonusem každého z dražených vín byl výrobek od dětí jako třeba ručně vyšívaný polštářek, zástěra s chňapkami, věšák, ručně tkaná šála nebo obrázek.

„Povedlo se mi vydražit láhev vína, které je stejně staré jako já a stejně mladé jako moje žena,“ usmíval se Tomáš Hlavenka z Mikulova s tím, že radost mu udělal i výrobek od dětí. „Myslím, že je to naprosto skvělá příležitost, jak podpořit sdružení, které pomáhá potřebným,“ zdůraznil smysl akce. Ta byla navíc pojatá i jako společenský večer. K poslechu hrála cimbálová muzika Kasanica, představil se pěvecký sbor z mikulovského gymnázia Gaudium i děti z Denního stacionáře Mikulov.

„Všichni vystoupili bez nároku na honorář, raut nám sponzorsky připravila Restaurace pod radnicí a stejně jako v předešlých letech bychom se neobešli bez podpory Regionálního muzea. Velké poděkování patří rovněž všem dražitelům i zaměstnancům sdružení, kteří mají s dětmi velkou trpělivost. Na některých výrobcích s nimi totiž pracovali i dva roky,“ vyzdvihl Malásek.

Nakonec se tak podařilo získat přes dvě stě dvacet tisíc korun, které sdružení použije na dofinancování devítimístného vozidla pro přepravu uživatelů mikulovského stacionáře.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Radek Novák

Více fotografií naleznete ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery