Mikulov

Homepage > News > Advent zaklepal na dveře CEV

Novinky a aktuality

22/11 2010

Advent zaklepal na dveře CEV

V sobotu 20. listopadu se tam totiž konal rukodělný kurz, ve kterém se účastnice naučily, jak vyrobit adventní věnec podle svých představ.

Pod vedením lektorky Marty Součkové si osm frekventantek kurzu vlastnoručně vyrobilo adventní věnce k zavěšení na dveře nebo stolní se svícemi. Lektorka Součková radila, jak věnec správně vyvázat, aby se nerozpadl, byl souměrný a také poradila, jak si ho i nazdobit. Věnce účastnice tvořily z připravených slaměných kulatých korpusů, na které pomocí tenkého drátu postupně připevňovaly větvičky krušpánku, tisu, cypřiše, túje nebo břečťanu. Zelené věnce pak zdobily pomocí lepicích pistolí přinesenými ozdobami, pestrobarevnými stuhami a svícemi.

„Věnec jsem si vyrobila a nazdobila celý sama, jen při jeho konečné úpravě mi pomohla paní lektroka,“ komentovala výsledek svého snažení Sylva Šulová z Mikulova. Šikovné ruce některých účastnic zvládly během sobotního dopoledne vytvořit i dva nebo tři věnce. Vlastnoručně vyrobené dekorace si pak spokojeně odnášely domů.
(dk)

Ilustrační obrázek
Foto: Daniel Kamenár

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery