Mikulov

Homepage > News > Na Vánoční koncert si Virtuosi di Mikulov připravili několik novinek

Novinky a aktuality

21/12 2010

Na Vánoční koncert si Virtuosi di Mikulov připravili několik novinek

V neděli 19. prosince 2010 prodchla kongresový sál hotelu Galant sváteční vánoční nálada. Uskutečnil se zde Vánoční koncert Virtuosi di Mikulov.

Jako již tradičně, zazněla Rybova Česká mše vánoční, slavnostní program však obohatily také novinky.

„Letošní koncert je výjimečný hned z několika důvodů. Prvním z nich je místo uvedení koncertu. Dnešní hotel Galant byl přebudován z nejstarší mikulovské továrny, která vznikla na místě někdejšího mlýna, založeného v roce 1846 a vyhořelého v roce 1868. Mikulovská kufrárna prošla zejména v druhé polovině 20. století řadou organizačních změn a zanikla v devadesátých letech. Manželé Marianovi opuštěnou budovu v posledních letech přeměnili v moderní hotel. Kromě tradičních českých a moravských koled letos nově zazní také výběr několika anglických. Specialitou dnešního koncertu je výběr sólistů. V minulých letech jsme zvali ke spolupráci na vánoční koncerty výhradně profesionální zpěváky. V našem sboru však vyrostlo sólové kvarteto, a naše sbormistryně Zuzana Pirnerová vsadila letos právě na ně. Jednotlivé sólisty již znáte z našich koncertů, v tomto složeni však budou zpívat poprvé. Věříme, že s námi budete sdílet radost a snad mohu říci i jakousi  pýchu z toho, že mezi námi máme tak kvalitní zpěváky,“ uvedl koncert Svatopluk Vrbka.

Po úvodním bloku vánočních koled program na krátkou chvíli přerušilo předání charitativního daru sponzorů zástupcům Domova mládeže Mikulov. Děti z mikulovského Domova se tak mohou těšit ze dvou velkých plazmových televizorů, které od sponzorů a dárců obdrželi. Poté se již rozezněly známé tóny České mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání Virtuosi di Mikulov, doprovázené Jiřím Hrubým (varhany) a hudebním tělesem Ars collegium se svými hosty. Přes tři sta posluchačů odměnilo pěvecké výkony sólistů a všech účinkujících frenetickým potleskem.
(DK)

Krátké video záznamy z koncertu naleznete ZDE.

Ilustrační obrázek

Foto: Daniel Kamenár
Více fotografií naleznete ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery