Mikulov

Homepage > News > In vino veritas a někdy taky diamant

Novinky a aktuality

23/1 2011

In vino veritas a někdy taky diamant

Mikulovský zámek se stal v sobotu 22. ledna dějištěm Černobílé noci. Takový byl podtitul Reprezentačního plesu tří obcí – jihomoravského Mikulova, rakouského Drasenhofenu a slovenských Kút.

Ilustrační obrázek
Zámecký sál zaplnilo na tři sta hostů. Každou dámu přitom hostesky přivítaly bílou růží a dárkovou poukázkou na denní či večerní líčení. Tradičního předtančení se zhostil mladý pár z Tanečního studia Morava Václava Kosmáka.

O zaplnění tanečního parketu se postarala hudební skupina Graf,  na své si však v průběhu večera přišli i milovníci dechové hudby. Tentokrát v podání  Boršičanky Antonína Koníčka. Beatlesovské hity jako třeba Help nebo Imagine nabídla revivalová kapela The Glass onion. Hosty zámecké vinárny bavila zase cimbálová muzika Kasanica. 

Program plesu však myslel také na jiné smysly. Oči přítomných mužů i žen potěšila módní přehlídka společenských šatů a brýlí, nevídanou show předvedli mistři České republiky v latinskoamerických tancích.

Trocha napětí pak přišla spolu s losováním tomboly. Jako první totiž byla na řadě hlavní cena večera. Dvacet z vylosovaných adeptů na majitele vybroušeného, certifikovaného diamantu z antverpské burzy si připilo sklenkou sektu. A jeden z nich na jejím dně objevil drahý kámen. Nebo vlastně kamínek.

S plnou náručí ale nakonec odcházely přes tři desítky šťastlivců. Ve hře byl třeba týdenní pobyt v klentnickém hotelu, HIFI souprava, obývací stěna, kuchyňský robot i permanentky na letošní Pálavské vinobraní.

Historie společného plesu Rakušanů, Moravanů a Slováků sahá do roku 1999, kdy se zástupci všech tří měst rozhodli udělat z přátelského dostaveníčka tradici. A hodlají v ní pokračovat i v dalších letech.
(DS)

Vybrané fotografie ZDE.
Kompletní fotoalbum z plesu ZDE.

Kdo od soboty postrádá černý společenský šál protkaný stříbrnými nitkami, nechť si jej vyzvedne v kanceláři Mikulovské rozvojové (budova kina).

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery