Mikulov

Homepage > News > Puella trio zazářilo v Mikulově

Novinky a aktuality

28/1 2011

Puella trio zazářilo v Mikulově

Vábničkou milovníků vážné hudby se stalo čtvrteční vystoupení mladého Puella trio. Klasické tóny v jeho podání rozezněly 27. ledna koncertní sál Základní umělecké školy v Mikulově.

Na výjimečně talentovaný soubor s názvem Puella trio letos čeká vystoupení v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Terezie Fialová (klavír), Roman Patočka (housle) a Markéta Kubínová Vrbková (violoncello) chtěli ještě předtím potěšit Mikulovské.

„Jsme skutečně nesmírně rádi, že si můžeme zpříjemnit naši práci večerem s vámi,“ uvedla koncert Kubínová Vrbková s tím, že představí program pro únorový koncert v Sarajevu.
„Vystoupíme tam v rámci mezinárodního festivalu Sarajevská zima. A moc se tam těšíme, protože zase jednou budeme za umělce ze západu a ne za komedianty z východu,“ usmívala se violoncellistka.

Namísto plánovaného Haydnova Klavírního tria G dur zazněla Sukova Elegie s podtitulem Pod dojmem Zeyerova Vyšehradu. Její melodickou stavbu ovlivnil Sukův učitel a tchán Antonín Dvořák. Jeho tvorbu trio připomnělo skladbou Dumky. Program uzavřel Podzim a Léto ze Čtvero ročních dob v Buenos Aires od Astora Piazolly. Potlesk z publika nebral konce, a tak soubor přidal ještě Dvořákovu Humoresku.

„Opravdu moc si vážím toho, že tu trio při své vytíženosti zahrálo. Je to velký dar. Všichni do jednoho hráli se srdcem. Za takový koncert bychom museli v Praze dát aspoň osm set a ještě bychom seděli někde vzadu ve velké místnosti,“ neskrývala nadšení Dana Svobodová z Mikulova, kterou doprovodil manžel.

Po hodině nabité hudebními zážitky si mohli stejně jako všichni hosté ještě pochutnat na malém občerstvení. „Čeká na vás úplně nejlepší vánočka na světě, kterou pekla moje maminka,“ lákala Kubínová Vrbková.

Ilustrační obrázek
Foto: Dana Smrčková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery