Mikulov

Homepage > News > Oslava lásky: nebe plné srdíček

Novinky a aktuality

12/2 2011

Oslava lásky: nebe plné srdíček

Nejvyšší koncentraci lásky ve vzduchu hlásil 12. února Mikulov. Svátek patrona zamilovaných tam totiž předznamenalo Valentýnské vypouštění balónků štěstí.  Nad amfiteátrem se k nebi vznesly stovky lampionů. Většina z nich přitom měla symbolický tvar srdce.

Ilustrační obrázekOslava lásky ve všech jejích podobách. To bylo motivem zábavného odpoledne, které premiérově uspořádal Roman Kopřiva ve spolupráci s Mikulovskou rozvojovou. Balónek štěstí si v Mikulově přišlo vypustit na čtyři sta lidí. Všechny přitom spojovala jedna zkušenost – mají někoho rádi a někdo má rád je.  Jinak by v té zimě snad ani nevydrželi.

A tak na amfiteátr dorazili milenecké páry, rodiče s dětmi, přátelé i dlouholetí manželé. „My sice svatého Valentýna neslavíme, ale rádi jsme si přišli vypustit lampión. Jsme spolu dva roky a v červnu se budeme brát,“ usmívala se Hana Neradová, která se snoubencem přijela z Perné.

Rodičovské lásce zase vzdával hold Marek Šuba z Mikulova. Na akci ho vylákala prostřední dcera. „Ta se ovšem trhla a baví se tu někde s kamarády. Balónky nám vybírala Lucinka, má nejmladší dcera. Budeme je vypouštět úplně poprvé,“ prozradil. Láska se podle něj neomezuje jen na cit mezi mužem a ženou. „Ta má přeci mnoho podob,“ připomněl.

Zatímco mladí se do valentýnských her nehrnuli, ti nejmenší soutěžili o sto šest. Čekal na ně třeba taneční maratón s bramborou mezi kolínky. Nevídaný úspěch však sklidila závodní disciplína, kterou si prosadili sami. „To se běhá rychlostí sto třicet kilometrů v hodině,“ ozval se z mikrofonu dětský hlásek.

Někteří nedočkavci zapálili kahánek lampionu ještě před setměním, jiní vydrželi a pak sledovali srdce zařící do temně modré oblohy, než se jim ztratí z dohledu. Všem se přitom ústa tvarovala do úsměvu. A o to organizátorům šlo.

„Spousta lidí svátek svatého Valentýna odsuzuje, vidí v něm import amerických tradic. Já bych to tak dramaticky neviděl. Vždyť je milé, když se lidi sejdou a společně vytvoří ten krásný efekt, který nastane, když nebe zaplaví lampióny,“ míní Kopřiva. O úklid popadaných balónků se postarají organizátoři akce. „Samozřejmě není v našich silách objevit je všechny do jednoho, takže prosíme případné nálezce o pomoc,“ uzavřel.
(DS)

Fotografie z akce ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery