Mikulov

Homepage > News > Máte vize? Já už raději ne...

Novinky a aktuality

16/2 2011

Máte vize? Já už raději ne...

Trochu netradičně o úterním setkání z cyklu Večery pod lampou a jeho následcích.

V mikulovském Kinoklubu se 15. 2. sešly téměř dvě desítky nadšenců, aby se pod vedením valtické lektorky osobního rozvoje sebemotivovali. Povídání Jany Kazíkové bylo opět báječné. O tom žádná. Po včerejšku tak třeba vím, jak si vytvořit osobní vizi. Ale vize můžou být taky takové ty dílčí, drobné "vizičky".

"Když jsem k vám dneska jela, vytvořila jsem si vizi parkovacího místa. Myšlenky mají obrovskou sílu, dokáží přitahovat energie. No nesmějte se. A vidíte, čekaly na mě hned tři volná místa," s úsměvem mi po sezení vykládala paní Kazíková.

Cesta domů, do Brna mi ten večer poměrně utekla. Vytvářela jsme si totiž celých 40 minut jedinou vizi – parkovací místo před domem, které čeká jen a jen na mě. Čtvrt hodiny jsem pak jezdila po sídlišti. Nakonec jsem to moje malé červené odevzdaně nechala stát kdesi na cestě asi deset minut chůze od domu. Paráda. Hned sedám k počítači a píšu kolegyni: nefunguje to! Ráno, než vyjedu, čtu odpověď: Že tys tomu nevěřila!

Vycházím z domu, jsem skálopevně přesvědčená, že dnešní den prostě bude báječný (chápejte, dávám vizi druhou šanci). Krok dva a už jsem byla na všech čtyřech. Z tašky mi vyletěla bageta a dobruslila o dva metry dál. „Dneska se to nedá, co?“ projevil kdosi účast. Než jsem se došourala k autu, ještě třikrát jsem se vyválela na zemi. Dalších dvacet minut jsem dostávala led ze skel.

Živá, s odřenou dlaní, naraženým loktem a špinavými koleny jsem se dopravila do Mikulova. S vírou, že Mikulov není Brno, vystupuju. Omyl vážení! Umíte si vůbec představit, jak je těžké žuchnout na zadek vedle auta, s jednou nohou ještě pod volantem a tvářit se u toho jako dáma?!

Čili na vize já už prostě nedám (promiňte paní Kazíková). Když vize, tak jedině televize...
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery