Mikulov

Homepage > News > Mikulov zná semifinalistky Dívky roku

Novinky a aktuality

19/2 2011

Mikulov zná semifinalistky Dívky roku

Krása, inteligence a talent si daly v sobotu 19. února dostaveníčko v mikulovském Kinoklubu. Konalo se tam totiž základní kolo celorepublikové soutěže Dívka roku 2011. 

Na osm přihlášených dívek čekala volná disciplína, test všeobecných znalostí a rozhovor. U poroty nakonec zabodovala čtrnáctiletá Markéta Akaiová z Břeclavi, do semifinále postupuje z prvního místa. Ráda běhá, jezdí na kole, chodí do přírody a kromě atletiky se intenzivně věnuje veslování. Pro základní kolo se během měsíce naučila sestavu moderní gymnastiky.

„Z dnešních disciplín to pro mě bylo asi nejnáročnější. Naopak v testu byly poměrně jednoduché otázky, takže tam jsem mohla získat hodně bodů,“ přemítala Akaiová. Svůj smysl pro humor prokázala během rozhovoru. Na otázku, zda to mají v životě těžší ženy nebo muži a proč, dokonce začala dramatizovat scénku ze života svých prarodičů. Dívka roku by podle ní měla být určitě inteligentní, vtipná, krásná a sympatická.

Tyto parametry splňuje i druhá postupující, patnáctiletá Veronika Hudcová z Břeclavi. Hraje na flétnu, čte dobré knížky a dva roky tancuje. Právě na společenský tanec vsadila při volné disciplíně. Kdyby měla cizinci ukázat jediné místo v republice, byl by to Lednicko-valtický areál. „Nejsou tam jen úchvatné památky, ale také příroda a možnost sportovního vyžití,“ zdůvodnila.

Mikulov reprezentuje v trojici semifinalistek Natálie Zemanová. Předvedenou choreografii si sama vymyslela před několika dny. „Negativní vlastnost? Musím mít vždycky poslední slovo,“ usmála se budoucí studentka obchodní akademie.

Pro případ, že by se jedna z postupujících slečen nemohla dalšího kola zúčastnit, vybrala porota ještě náhradnici. Číslo čtyři tak bylo osudné Kateřině Rösnerové z Mikulova. „Viděli jsme vyrovnaný boj a pro všechna děvčata to byla přinejmenším dobrá zkušenost,“ poznamenala Markéta Sojková, ředitelka Mikulovské rozvojové.

Kromě ní za pořadatele v porotě zasedla ještě Pavlína Janderková, dále zástupkyně značkové kosmetiky Andrea Kuchyňková a mužské pokolení reprezentoval Libor Nevím. Všichni se shodli na tom, že kromě vzhledu dali především na úroveň vyjadřování, spontánnost i přirozenost. „Základní kolo mělo letos daleko vyšší úroveň než v minulém ročníku, kdy se přihlásily tři dívky, z nichž postoupily jenom dvě,“ pochvalovala si Sojková.

Neveřejné semifinále se uskuteční 12. března v mikulovském Městském kině. „Jsem přesvědčená, že dívky, které jsme vybrali, mají šanci i na postup do Malého finále,“ dodala Sojková. Malé finále s podtitulem Princové jsou na draka se přitom poprvé uskuteční v Mikulově, a to 27. března v zámeckém sále. Dívky z celé Moravy se tam utkají už před publikem. Výtěžek z akce, na které nebude chybět Jan Čenský, půjde na charitativní účely.
(DS)

Ilustrační obrázek
Zleva: Natálie Zemanová (3. místo), Kateřina Rösnerová (náhradnice), Markéta Akaiová (1. místo) a Veronika Hudcová (2. místo).
Foto: Martin Tesařík

Fotogalerie ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery