Mikulov

Homepage > News > Jiří Machovec patří mezi nejlepší jezdce

Novinky a aktuality

10/3 2011

Jiří Machovec patří mezi nejlepší jezdce

Celý rok tvrdě trénoval, bodoval na soutěžích doma i v zahraničí a nedávno si z Galavečeru jezdeckých disciplín všestrannost a spřežení v Humpolci odnesl hned dvě ocenění.

Ilustrační obrázekŘeč je o Jiřím Machovci, jedničce všestrannosti v kategorii mladý jezdec a držiteli ceny komise všestrannosti.

Loňskou jezdeckou sezónu pomyslně uzavřela Česká jezdecká federace s obecně prospěšnou společností Soutěže podkovy tradiční akcí, na které vyhlásila nejlepší jezdce za rok 2010. Patří mezi ně taky Jiří Machovec z Jezdeckého klubu Mikulov.

Na kontě má páté místo v družstvech na Mistrovství Evropy mladých jezdců 2010 ve všestrannosti, první místo na mezinárodních závodech v maďarské Nagykanizse s koněm Alnaki a 22.místo na Bayerische Meisterschaftech v Salgenu s koněm Largo. V celostátním žebříčku mladých jezdců všestrannosti získal třetí místo a jihomoravská oblast České jezdecké federace jej ocenila za vzornou reprezentaci.

„Loňská sezóna byla náročná. Veškerá příprava směřovala k přípravě na Mistrovství Evropy. Jsem rád, že se nám dařilo, že koně i já jsme zůstali zdraví. Cena komise všestrannosti  a umístění v žebříčku už je bonus,“ komentoval Jiří Machovec s tím, že svůj podíl na jeho úspěchu mají všichni, kteří mu s přípravou pomáhali.

„Rád bych poděkoval zejména trenérům Petru Veselovskému a Daniele Diringerové, kteří za mnou pravidelně dojíždějí, ošetřovatelům Kristýně Hrubošové a Ivě Machovcové, bez nichž by to na závodech nešlo, a za zázemí Jezdeckého klubu Mikulov, který mi poskytuje podmínky pro přípravu,“ doplnil.

Podle ředitele závodů z Jezdeckého klubu Mikulov Tomáše Hlavenky je Machovcovo ocenění logickým vyústěním jeho sportovních úspěchů, dlouholeté píle a snahy. „Jsem přesvědčen, že mu Jezdecký klub Mikulov poskytuje dobré zázemí pro jeho trénink a je výborné, že on reprezentuje jeho jméno a město Mikulov ve střední Evropě. Přeji mu hodně dalších nejen sportovních úspěchů a našemu jezdeckému klubu více takových Jirků Machovců,“ usmíval se Hlavenka.

V letošním roce by Machovec rád pokračoval v soutěžích obtížnosti CCI** a CCI***, což znamená opět jezdit na závody do zahraničí. Plánuje Polsko, Maďarsko, Německo, možná i Rusko. „Chtěl bych se pokusit o splnění kvalifikačních limitů na mistrovství Evropy, případně mistrovství světa, ale to všechno závisí na mnoha faktorech, hlavně ať zůstaneme zdraví,“ naznačil své plány.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery