Mikulov

Homepage > News > Mikulovské kino rozezněly hlásky malých zpěváčků

Novinky a aktuality

13/3 2011

Mikulovské kino rozezněly hlásky malých zpěváčků

V neděli 13. března se v Mikulově konalo již po dvanácté oblastní kolo tradiční dětské pěvecké soutěže Mikulovský zpěváček pro děti do patnácti let.

Ilustrační obrázekVe dvou věkových kategoriích soutěžilo ve zpěvu lidových písniček dvacet dětí za doprovodu cimbálové muziky Grácia Petra Zugárka. Městské kino rozezněly tóny klasických lidových písniček jako Páslo dívča krávy, Až budu velká, Hrajte mě husličky a dalších.

Dvacítka soutěžících vzešla ze školních kol této soutěže, které se konaly v průběhu února tohoto roku. Soutěž probíhala ve dvou částech, v prvním kole zazpívali ti nejmenší a ve druhém jejich starší kolegové ve sloučené druhé kategorii. Po každém kole zasedala odborná porota a rozhodnout o vítězích v obou kategoriích rozhodně nebylo jednoduché. „Je vidět, a letošní pěvecké výkony to potvrzují, že kvalita soutěže neustále roste. Naše rozhodování opět nebylo lehké, výkony jednotlivých zpěváčků byly opravdu velmi vyrovnané,“ uvedl předseda poroty, ředitel Základní umělecké školy v Mikulově Jiří Vrbka.

V kategorii nejmladších zvítězil Ondřej Liďák, druhé místo obsadila Adéla Machálková a třetí místo si vyzpívala Lucie Korandová. Ve starší kategorii, měla porota podle jejího předsedy práci ještě těžší. Ve velké konkurenci obstála a zvítězila Linda Rotterová druhé místo získala Michaela Bartošová a na třetím místě se umístil jediný chlapec v této kategorii Vojtěch Rezek. Tito tři vítězové ze starší kategorie budou mikulovskou oblast reprezentovat v regionálním kole soutěže dětských zpěváčků 2. dubna ve Ždánicích.

Zvláštní cenou odměnila porota Viktorii Švachovou za dlouhodobou věrnost soutěži, za vždy vzornou krojovou čistotu a za sympatické vystupování. Viktorie letos oslaví patnácté narozeniny a soutěže se proto letos zúčastnila naposledy.

Diváci odměnili potleskem nejen vítěze, ale všechny zpěváčky a také cimbálovou muziku Grácia za dlouholetou podporu dětského zpěvu v této soutěži. Oblastní kolo soutěže dětských zpěváčků v Mikulově pořádal národopisný soubor Pálava.
DK

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery