Mikulov

Homepage > News > Töpferová okouzlila hned napoprvé

Novinky a aktuality

20/3 2011

Töpferová okouzlila hned napoprvé

Podmanivý hlas jedné z nejlepších zpěvaček a písničkářek své generace přilákal 19. 3. do mikulovského kina stovku hudebních fajnšmekrů. Jednu lahůdku za druhou tam servírovala Marta Töpferová.

Na svém jarním turné po České republice zavítala česká rodačka působící ve Spojených státech i na jih Moravy. „Moc děkujeme za pozvání do krásného Mikulova, hrajeme tu vlastně úplně poprvé,“ přivítala publikum Töpferová a představila soubor, se kterým vystupuje. Na kytaru exceloval David Dorůžka, kontrabas měl v režii Tomáš Liška a bubny ovládl Martin Novák.

Během večera zazněly skladby kolumbijských skladatelů i  vlastní autorské. Na řadu přitom přišly jak starší písničky třeba z desky La Marea, tak ty z nejnovějšího alba The Other Shore.  „V poslední době jsem začala psát  v angličtině. Jeden z textů se jmenuje End of Winter. Doufejme tedy, že konec zimy už opravdu přijde,“ uvedla svoji písničku.

Svým projevem nenechala nikoho na pochybách, že jí muzika proudí v žilách odjakživa. Prýštil z ní smysl pro rytmus a charisma, uchvacovala neobyčejnou barvou hlasu. Kromě tónů ve španělštině a angličtině zněla sálem i čeština. Marta Töpferová zazpívala moravskou písničku Ej hora hora i svoji zamilovanou z mládí Pod našima okny.

Publikum ji z pódia nepustilo bez přídavku a fanoušci si ještě vystáli frontu u stolku před sálem, kde Töpferová uspořádala malou autogramiádu. Čeká ji ještě několik koncertů v Čechách, pak už se vrací do New Yorku, kde je doma.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery