Mikulov

Homepage > News > V Mikulově zvolili Dívku Moravy

Novinky a aktuality

30/3 2011

V Mikulově zvolili Dívku Moravy

Nejvyšší koncentraci půvabu, talentu a známých tváří hlásil 27. března Mikulov. Zámecký sál se tam stal dějištěm Malého finále Dívky roku 2011.

Od neděle tak Morava zná svoji letošní krásku. Stala se jí modrooká blondýnka z Ostravy, třináctiletá Kristýna Kubíčková.

Pohádkové melodie a dvanáct slečen ve večerních róbách odstartovaly charitativní akci s podtitulem Princové jsou na draka. Na soutěžící čekal rozhovor s moderátorem Janem Čenským, aerobic, volná disciplína a módní přehlídka. Neunikly ani vědomostnímu testu a zkoušce kreativity, kterou uplatnily při výrobě karnevalových masek.

Adeptky na titul Dívka roku posuzovala jednadvacetičlenná porota. Kromě mikulovských radních, zástupců organizátorů a sponzorů v ní zasedl i David Koller, Braňo Polák nebo Petr Poláček. Poslední dva se dokonce chopili mikrofonu a svojí show rozdováděli publikum. To si přišlo na své i při street dance v podání taneční skupiny z mikulovského domu dětí a mládeže. 

Vyvrcholením odpoledního klání bylo vyhlášení výsledků. Tentokrát šlo o postup do posledního, celorepublikového kola, které proběhne 7. května v Jičíně. Tam se finalistky z Moravy utkají s favoritkami z Čech. „Naše dívky mají podle mě velkou šanci umístit se ve finále na prvních třech příčkách. Jsou totiž moc šikovné a milé, a to nejenom před diváky, ale i v zákulisí,“ uvedla Pavlína Janderková, produkční akce z Mikulovské rozvojové.

Z postupující šestice navíc vzešly tři nejkrásnější dívky Moravy. Jméno té, která zabodovala ze všech nejvíc, prozradil první muž Mikulova Rostislav Koštial. „A je to slečna s číslem šest, Kristýna Kubíčková,“ odhalil tajemství obálky starosta. „Kristýna je sebevědomá a svá. Porotu zřejmě dostala svojí latina show, kterou předvedla ve volné disciplíně,“ usmívala se dojatá maminka vítězky Kamila Kubíčková.

Pomyslné stříbro vyhlásila loňská Miss České republiky Jitka Válková, radost přitom udělala Kateřině Kautské. Titul Dívka publika a třetí místo si z Mikulova odvezla Adéla Pavelková. Její korunovace se ujal Petr Malásek, ředitel občanského sdružení Biliculum.

Právě tam putuje výtěžek z akce. „Rádi bychom pořídili hydraulickou plošinu, která nám umožní přepravovat svozovým autem i klienty s elektrickým vozíčkem,“ prozradil Malásek, na co peníze použijí.
(DS)

Krátká videosekvence z akce ZDE.

Ilustrační obrázek
Foto: Vítězslav Haluza

Fotogalerie ZDE.
DVD se záznamem celé akce je možné objednat na sojkova@mikulov.cz.
Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery