Mikulov

Homepage > News > Mikulov poběží filmový maratón Jeden svět

Novinky a aktuality

5/4 2011

Mikulov poběží filmový maratón Jeden svět

Výstřel z pomyslné startovací pistole přitom zazní už ve čtvrtek 7. dubna.  Kromě dokumentů o lidských právech jsou na programu koncerty, workshopy i divadlo.

Fanoušci fyzického básnictví si přijdou na své hned první festivalový den. V Kinoklubu od 18 hodin vystoupí Petr Váša. Promítací plátno v kinosálu pak bude patřit třem snímkům – Pozemšťané, koho budete volit?, Šitkredit a Z kola ven – Co za tím je?

Stánek TyfloCentra Brno vyroste před budovou městského kina v pátek v deset hodin. Až do večera tam budou pracovníci centra ukazovat pomůcky pro nevidomé, seznámí s Braillovým písmem a zájemcům nasadí simulační brýle. Díky nim si vyzkouší, jak vidí různě zrakově postižení.

Hned v 16 hodin přijde na řadu horký favorit letošního festivalu, film s názvem Krev v mobilech. Jeho téma vybízí k připomenutí projektu Pomáháme gorilám, do něhož se zapojilo i Centrum ekologické výchovy Pálava. „Kdo se chce zbavit nepotřebného mobilního telefonu, může ho vzít s sebou. Přispěje tím zároveň na nákup vybavení pro strážce biosférické rezervace v Kamerunu, kteří chrání gorily a další zvířata před pytláky,“ shrnula Eva Řezáčová z CEV Pálava.

Mezi projekcemi filmů s názvy Poručíme větru, dešti a Vnoučata kubánské revoluce proběhne Koncert pro Jeden svět. Představí se na něm studentské kapely.

Děti si přijdou na své hlavně o víkendu. Od 16 hodin pro ně uspořádá nezisková organizace 7 DNÍ workshopy v Kinoklubu. Výtvarné dílničky se zaměří na rukodělné práce a výrobu drobných dárečků. „Dospělí by si zase neměli nechat ujít sobotní jevištní reportáž Putin lyžuje na motivy knihy Anny Politkovské zavražděné před pěti lety. Divadlo Líšeň s ní vystoupí ve vojenském stanu na Náměstí, a to od 19 hodin,“ láká Sylva Chludilová z Mikulovské rozvojové, která mikulovský Jeden svět organizačně zajišťuje.

Městské kino přitom 9. dubna nabídne hned několik dokumentů – Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace, Vše pro dobro světa a Nošovic a švédský Vodka Factory.

Mikulov se s Jedním světem rozloučí v neděli vystoupením legendární folkrockové kapely Majerovy brzdové destičky. „V jejich podání nás čeká snová krajina a magická vlastivěda. Majerovky přitom umocní hlas Alice Holubové,“ doplnila Chludilová. Koncert začne v 19 hodin v Kinoklubu. Předcházet mu budou dva poslední filmy – Na stupních vítězů a Plavou v tom.

Během festivalu vyroste ve foyer kina stánek Centra ekologické výchovy Pálava se zbožím, které respektuje principy Fair Trade.  V průběhu všech čtyř dnů bude pokračovat pokus o co největší počet otisků dlaní a prstů, z nichž vznikne nápis Jeden svět.

Anotace jednotlivých dokumentů, informace o začátku jejich projekce a o vstupném jsou dostupné na webu města Mikulov. Permanentku na všechny filmy a doprovodný program lze pořídit za tři sta korun.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery