Mikulov

Homepage > News > Machovec bodoval při drezuře

Novinky a aktuality

12/4 2011

Machovec bodoval při drezuře

Jezdecký klub Mikulov zahájil letošní sezónu v neděli 10. dubna drezurou.

Ilustrační obrázekV pěti soutěžích závodilo celkem šedesát jezdeckých dvojic, za domácí stáj startoval Jiří Machovec na koni Largo VS. A v drezuře stupně L společně vybojovali bronz.

První čtyři místa si v nejvyšší soutěži rozdělili slovenští jezdci. „Ze Slovenska byla zhruba třetina účastníků. Pravidelně k nám jezdí ze Slovenského národního hřebčína v Topolčiankách,“ doplnil za organizátorský tým Michal Solařík.

Kompletní výsledky drezury jsou ke stažení ZDE.

Jízdu na koních si pod vedením instruktora během závodů mohli vyzkoušet i malí návštěvníci. „Určitě si to zopakujeme na připravovaných parkurech,“ slíbil Solařík. Ty se uskuteční v neděli 1. května, předcházet jim budou sobotní hobby závody, které mají charakter veřejného tréninku. Partnerem závodů bylo město Mikulov a vinařství Vinofol Novosedly.

Podle organizátorů panovala během prvního jezdeckého víkendu spokojenost na všech frontách, ještě před závody na ně ale čekalo hodně nemilé překvapení. U nedávno vybudovaných stájí jim totiž někdo ukradl novou elektroinstalaci. Zatímco zloděj za kabely ve sběrně utrží pár stovek, klubu odhadem vznikla škoda za dvacet tisíc.

Aktuální informace týkající se dění jezdeckého klubu lze sledovat na www.jkmikulov.cz.
(DS)
                                                                                                       Jiří Machovec na koni Largo VS.
Foto: Michal Solařík

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery