Mikulov

Homepage > News > Stacionář se chystal na Velikonoce

Novinky a aktuality

18/4 2011

Stacionář se chystal na Velikonoce

Předvelikonoční sobotní odpoledne 16. dubna uspořádalo Občanské sdružení Biliculum druhý ročník Velikonočních dílniček, integrační akce určené pro děti s handicapem a jejich rodinné příslušníky.

V prostorách Denního stacionáře Mikulov, který občanské sdružení Biliculum provozuje, se jich sešlo více než dvacet. Mezi malými účastníky nebyly jen děti navštěvující stacionář, ale také jejich sourozenci, kamarádi a rodiče.

U jednotlivých stolů děti pod dohledem a s pomocí pracovníků stacionáře zdobily kraslice, pletly pomlázky z vrbového proutí a tvořily originální velikonoční věnečky. V jídelně pak měl každý zájemce možnost upéct a nazdobit se vlastní perníčky. A vůně linoucí se z kuchyně brzy oznamovala, že se pečení opravdu povedlo.

Pro děti byla tato akce nejen příležitostí vyrobit si vlastní velikonoční výzdobu, ale také možností něco nového se naučit. "Po letošní dílničce si pomlázku upletu už sám. A vyrobím ji nejen pro sebe ale taky pro tátu a dědu," pochlubil se osmiletý Honzík Novák.

Akce byla uspořádána v rámci projektu Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi Stonožka, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Radek Novák

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: Radek Novák

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery