Mikulov

Homepage > News > Mikulov bavil Galantu cimbálkou a vínem

Novinky a aktuality

19/4 2011

Mikulov bavil Galantu cimbálkou a vínem

Mikulov utužoval 16. dubna partnerský vztah se slovenskou Galantou. Po roce pro ni připravil večerní program s názvem Mikulov baví Galantu.

Na sto padesát hostů vybíralo v kulturním středisku z více než stovky vzorků vín od devatenácti vinařů z Mikulovské vinařské podoblasti i Dolního Rakouska. Degustaci jim zpříjemňovala Cimbálová muzika Kapura z Valtic.

Na tradiční návštěvu letos město delegovalo místostarostu Eduarda Kulhavého, zastupitele Jaroslava Smečku a velitele Městské policie Mikulov Jiřího Hamerníka. Košt vín byl pak v režii Mikulovské rozvojové, která měla celou akci na starosti.

„Tato tradiční událost jen potvrzuje, že přeshraniční spolupráce mezi Mikulovem a Galantou je výborná,“ nechal se slyšet primátor slovenské Galanty Ladislav Maťašovský. Přestože osobně preferuje pivo, nechal si tentokrát od svých mikulovských přátel poradit, jaké víno by neměl nechat bez povšimnutí. Sklenkou bílého si s mikulovským místostarostou připil na dlouholeté přátelství obou měst.

Smlouva o jejich vzájemné spolupráci vznikla v srpnu 2003, loni skončil společný projekt Kultura spojuje. Galanta přijede na oplátku pobavit Mikulov už 7. května. Na Náměstí se od 17.30 představí folklorní soubor Berkenye, dechová kapela Galanťan a nebude chybět ani nabídka tradičních slovenských gastrospecialit.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Markéta Sojková

Přítomní degustátoři - galantští hosté - rozhodli svým hlasováním o nejlepším vínu koštu.

Těsně se jím stal Tramín červený, výběr z hroznů, polosladké, Sedlec nad Nesytem 2009, ze Zemědělského družstva Sedlec.
Druhý s třetí nejvyšší počet hlasů dostalo Vinařství Kern, a to za Veltlínské červené rané, výběr z hroznů, polosladké Březí, Ořechová hora 2010 a Ryzlink rýnský, výběr z hroznů, polosladké Březí, Liščí vrch 2010.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery