Mikulov

Homepage > News > Velikonoce v Mikulově

Novinky a aktuality

27/4 2011

Velikonoce v Mikulově

Mikulov se uplynulý víkend proměnil v Mekku velikonočních oslav.

Hudba, tanec, divadlo, tradiční jarmark, ukázky řemesel, ohrádka s mláďaty, dílničky, hry a soutěže pro děti, košt vín i speciální jarní menu přilákalo do centra města stovky místních i hostů.

Pódium patřilo národopisným souborům Palavěnka a Palavánek, dechovkou potěšila Mikulovanka, country, folk a trampské písničky nabídla skupina Lotři, zahrála a zazpívala taky Žofie Kabelková i Lucie Redlová s kapelou Garde. Sérii koncertů oživila ukázka hry na historický dřevěný čtyřřadový xylofon. Hlavní program na Náměstí uzavřely tance v podání Lednického ranče.

Malí i velcí dováděli po celý den na Vrchlického ulici. Vyzkoušeli si třeba natahování vody koštýřem, pletení pomlázky, trakařový slalom nebo pokusy s elektřinou. Dvůr Hotelu Galant lákal na stánky, posezení s muzikou  a nezapomněl ani na nejmenší. Ti si mohli pohladit malá housata, kůzlátka i ovečky.

Dům dětí a mládeže v Mikulově připravil Hledání velikonočních vajíček, dospělé zase oslovila degustace vín u Obřího sudu na zámku, večerní tancovačka, divadelní představení a Velikonoční rock paráda se skupinami Horizone a Cortis. Vzácným lákadlem všech generací se stal sochař a lejec Pavel Hřebíček. Odléval Mikulovskou vinařskou kozu, vyprávěl příběhy a rozdával figurky z ketkovského venkovského bronzu.

 „Poprvé jsme pojali velikonoční program tak velkolepě. Podařilo se to díky spolupráci s neziskovými organizacemi i podnikateli a objednávce perfektního počasí,“ usmívala se Sylva Chludilová, produkční z Mikulovské rozvojové. Velikonoční Mikulov si proto nenechali ujít nejen Mikulovští, ale taky přespolní a turisté zdaleka. Tu a tam se ozývala dokonce slovenština nebo němčina.

„Velikonoce slavím v Mikulově poprvé a musím říct, že to nemá chybu. Měl jsem posvíceno  hlavně na folklor, ale dostal mě celý program. Kultura, trh, zábava pro děti, občerstvení, co víc si přát, “ pochvaloval si Jan Vytopil ze Ždánic u Kyjova, který přijel s manželkou a dvěma čtyřletými vnučkami. „Obě byly ve svém živlu v zámecké zahradě. Nazdobily si tam vajíčka, vyrobily košíčky, věnečky a pak chtěly za zvířátky. Kozu u náměstí dokonce nakrmily jablíčkem a od koutku s mláďaty jsme je nemohli odtrhnout,“ popsal Vytopil.

Návštěvníci měli v Mikulově o zábavu postaráno celý prodloužený víkend.  „Překvapilo nás pojetí oslav, je to takové malé vinobraní,“ shodli se manželé Nešporovi z Mikulova.
(DS)

Organizátoři děkují za vstřícnost a spolupráci Městské policii Mikulov.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík

Fotogalerie ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery