Mikulov

Homepage > News > Probíhájí Dny židovské kultury

Novinky a aktuality

29/4 2011

Probíhájí Dny židovské kultury

Letos je v mikulovském kinoklubu zahájil vrchní zemský rabín Karol Sidon. Na hosty pak čekala ještě ochutnávka tradiční židovské kuchyně, kosher vín i slivovice a koncert Máši Kubátové.

Ilustrační obrázek
Karol Sidon.
Foto: Dana Smrčková

Houslový virtuoz Alexander Shonert zahraje za klavírního doprovodu své maminky Natalie Shonertové v obřadní budově židovského hřbitova dnes 29. dubna. Koncert začne v šest odpoledne. O dvě hodiny později ožije promítací plátno městského kina. Na programu je česko-slovenské dokumentární drama Nickyho rodina.

Husovu ulici roztančí v sobotu 30. dubna třebíčští Yocheved. „Těšit se můžete na ukázky i výuku izraelských, chasidských i židovských tanců. Začíná se dvě a půl hodiny po poledni,“ připomněla Chludilová. Pohybové kreace se pak budou hodit  i během koncertu jidiš písní v podání ostravské formace Simcha.

Poslední z Dnů židovské kultury bude ve znamení dalšího doprovodného programu. Zájemci mohou navštívit výstavu v obřadní budově židovského hřbitova, připojit se k jeho komentované prohlídce nebo zajít na výstavu Moravské synagogy do Galerie Efram. Její zdi zdobí obrazy Romana Šafránka.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery